Jak przenieść kontakty na kartę SIM? [poradnik do A do Z]

Technologia GSM idzie mocno do przodu. Niektóre opcje w telefonie zostają zastąpione innymi lub są mocno modyfikowane, spędzając nam tym sen z powiek. Jedną z najczęstszych, ale i najprostszych czynności jest transfer kontaktów. Sprawdź zatem, jak przenieść kontakty na kartę SIM!

Przeniesienie danych, w tym kontaktów, z telefonu na kartę SIM to istotna czynność przy zmianie telefonu na nowy. W starszych telefonach komórkowych wystarczyło wejść do kontaktów i kliknąć „Przenieś kontakty na kartę SIM” lub odwrotnie. Dziś wygląda to niby podobnie, jednak pojawiają się przy okazji obawy, czy przez przypadek nie skasujesz całej swojej listy kontaktów. Jeżeli podzielasz te emocje, to dobrze trafiłeś!

Przeczytaj nasz artykuł, a przeniesienie kontaktów z telefonu na kartę SIM, będzie łatwe niczym przysłowiowa bułka z masłem. 😄

Jak przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM?

System Android 

System operacyjny Android pozwala bez problemu skopiować kontakty z książki telefonicznej na kartę SIM. Wystarczy otworzyć „Kontakty”, następnie przejść do „Zarządzania kontaktami” i „Import/eksport kontaktów” i na koniec kliknąć eksportuj:

jak przenieść kontakty na kartę sim. import/eksport kontaktów

W przypadku kiedy chcesz przenieść kontakty z karty SIM na telefon — procedura jest taka sama, z tą różnicą, że na koniec musisz te kontakty zaimportować. 

Możesz również wykonać tę operację za pomocą Google — o ile posiadasz założone konto i aktywną opcję „Automatycznie synchronizuj dane”. Wszystkie nasze kontakty zapisują się wtedy w chmurze. Po zmianie telefonu na nowy (z systemem Android) wystarczy zalogować się na konto Google, który automatycznie pobierze wszystkie zapisane kontakty. 😄

Kontakty możesz również przenieść za pomocą Bluetooth.

System iOS 

W tym przypadku sprawa nam się nieco komplikuje. Nie ma bezpośredniej opcji przeniesienia kontaktów z telefonu na kartę SIM, tak jak w przypadku systemu Android. Twórca Apple’a chciał, aby wszystkie dane były zapisywane na urządzeniu zamiast na dyskach wymiennych. Dlatego przy zmianie iPhone’a na nowy — kontakty po zalogowaniu się do iCloud (lub iTunes) wgrają się same na nowe urządzenie. W przypadku importowania kontaktów z karty SIM nie ma żadnych problemów — taka opcja dostępna jest w telefonie. 😄

jak przenieść kontakty na kartę sim. ios.

W przypadku zmiany telefonu na model z systemem Android również jest to wykonalne, ale trzeba się troszkę nagimnastykować.

Jak widzisz przenoszenie kontaktów z telefonu na kartę SIM nie musi być takie straszne. Daj nam znać w komentarzu, czy miałeś kiedyś problemy przy przenoszeniu kontaktów na nowy telefon. 😄

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz