Jak zarejestrować kartę SIM? Jakie dane należy podać?

Rejestracja karty SIM już od kilku lat jest obowiązkowa. Jeszcze przed rokiem 2016 stosunek osób korzystających z telefonu na kartę i abonamentu był stosunkowo równy. W efekcie ustawy antyterrorystycznej z polskiego rynku zniknęła ogromna ilość nieważnych kart SIM, które nie zostały zarejestrowane, a liczba osób korzystających z abonamentu wzrosła do ponad 70%. Sprawdź zatem, jak zarejestrować kartę SIM i gdzie to zrobić!

Karta SIM to moduł identyfikacji abonenta w postaci małej karty, którą wkładamy do swojego telefonu przed startem urządzenia. Służy ona identyfikacji abonenta. Od roku 2016, kiedy weszła w życie ustawa antyterrorystyczna, istnieje obowiązek rejestracji przedpłaconych karty

Z naszego artykułu dowiesz się od A do Z, jak i gdzie zarejestrować kartę SIM, a także jakie dane należy podać przy jej rejestracji. 😄

Rejestracja karty SIM — jakie dane podać?

Aby zarejestrować kartę SIM należy mieć ukończone 13 lat, które udokumentowane jest dowodem osobistym lub danymi z paszportu. 

Osoba fizyczna powinna podać swoje: 

 • imię i nazwisko, 
 • PESEL 
 • oraz numer telefonu, który ma być zarejestrowany. 

W przypadku numerów rejestrowanych na firmę, należy podać: 

 • nazwę firmy, 
 • REGON, 
 • NIP,  
 • adres siedziby 
 • i dane jej reprezentanta. 

Jak już wiemy, jakie dane należy przygotować, przejdźmy do tego, gdzie możemy ją zarejestrować. 😄

Jak zarejestrować kartę SIM?

Gdzie zarejestrować kartę SIM?

Kartę SIM możemy zarejestrować w kilku różnych miejscach. Przede wszystkim są to:

 • Miejsca, które sprzedają karty SIM
  Czyli saloniki prasowe, stacje benzynowe, niektóre sklepy z elektroniką, poczta. Są to wszystkie miejsca, które oferują sprzedaż kart pre-paid. 
 • Salony operatorów sieci komórkowych
 • U listonosza
  Aby zarejestrować kartę, należy podać numer telefonu, numer karty SIM albo PUK. 
 • Na stronię www banku lub aplikacji
  Niektóre banki (np. Millennium czy ING) umożliwiają rejestrację karty czy to z poziomu strony internetowej czy też aplikacji mobilnej.
 • Rejestracja online
  Każdy z operatorów sieci komórkowej ma swoją własną procedurę rejestracji karty. Wymagane jest wypełnienie formularza, który następnie weryfikowany jest, czy to poprzez zarejestrowany już numer telefonu czy też posiadane konto bankowe w ING lub banku Millennium.
 • Poprzez SMS lub telefon do operatora

Jak zarejestrować kartę SIM — FAQ

Na koniec, krótkie podsumowanie w postaci Najczęściej Zadawanych Pytań. Poznaj na nie odpowiedzi.

📌 Jak zarejestrować kartę SIM?

Aby zarejestrować kartę SIM musisz mieć ukończone 13 lat. Możesz to zrobić online lub udać się do miejsca, w którym kupisz kartę SIM. Przy rejestracji podaj swoje imię i nazwisko, PESEL oraz numer telefonu.

📌 Jak zarejestrować kartę SIM przez internet?

Wejdź na stronę operatora lub jednego z banków (Millennium lub ING) i wypełnij formularz w celu rejestracji karty SIM.

📌 Jak zarejestrować kartę SIM bez dowodu?

Dane do rejestracji karty SIM muszą pokrywać się z tymi z dowodu osobistego. Kupując i aktywując kartę SIM w salonie operatora musisz liczyć się z tym, że zostaniesz poproszony o okazanie dowodu osobistego lub paszportu.

Podsumowanie

Jak widzisz sposobów rejestracji karty SIM jest od groma. 😄

Nabywając ją, tak na prawdę już na miejscu możesz dokonać koniecznej rejestracji. Z punktu widzenia bezpieczeństwa to dobre rozwiązanie. Eliminuje ono z rynku ogromną ilość podejrzanych i często niebezpiecznych numerów oraz ich rotację.

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz