Jak sprawdzić model telefonu? Poradnik od A do Z.

Wydaję się, że znajomość modelu telefonu to kwestia wtórna, w końcu najważniejsze, że dzwoni, wysyła SMS-y i łączy się z internetem. Niby tak, ale dokupując gadżety do swojego telefonu, jak etui lub szkło hartowane, warto wiedzieć, na jaki model telefonu je zakupić. Zobacz, jak sprawdzić model telefonu! 😄

Bez względu na to, czy sam kupiłeś swój telefon, czy otrzymałeś go w prezencie, warto wiedzieć, z jakiego modelu telefonu korzystasz. Oczywiście na co dzień taka wiedza nie jest konieczna, raczej liczy się to, czy wiesz gdzie zweryfikować taką informację.

Obecnie producenci prześcigają się w wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych modeli telefonów, które czasami różnią się jedną cyferką czy dodatkowym oznaczeniem. Na pozór drobiazg może robić wieeeelką różnicę, chociażby w wielkości aparatu lub całego urządzenia. Kupując w internecie akcesorium ochronne do telefonu, można nieźle się naciąć!

Zatem jak sprawdzić model telefonu! Jest kilka opcji — zapraszam Cię do zapoznania się z nimi. 😄

Jak sprawdzić model telefonu?

Jaki mam telefon? Czyli jak sprawdzić model telefonu.

Nie jesteś pewien jaki masz model telefonu, a na gwałt potrzebujesz tej informacji? Opcji na sprawdzenie jest kilka. Najprostszy z nich, to po prostu sprawdzenie modelu na pudełku, w którym znajdował się Twój telefon.

Jeżeli posiadasz iPhone’a to w przypadku starszych modeli oznaczenie modelu znajdziesz z tyłu obudowy telefonu. Nowsze modele telefonów Apple nie mają takiego oznaczenia. Wtedy pozostaje Ci wejść w swoje Ustawienia –> Ogólne –> To urządzenie…

W starszych telefonach, które działają na Androidzie i w których masz możliwość zdjęcia tylnej obudowy, informacja o modelu znajduje się na naklejce na baterii. Nowsze telefony w dużej mierze nie mają ściąganej obudowy i lepiej nie robić tego samemu w domu. 😄

Co w takiej sytuacji?

Posiadając telefon Samsung, Xiaomi czy Huawei wejdź w Menu –> Ustawienia –> Informacje o telefonie –> Nazwa urządzenia. Jesteś szczęśliwym posiadaczem telefonu Nokia? Wpisz na klawiaturze jeden z kodów MMI*#0000# i pojawi Ci się komunikat o modelu Twojego telefonu.

Oczywiście zawsze możesz wejść na stronę producenta i porównać swój model z tymi, które umieszczone są na stronie.Dla przykładu: Samsung oraz iPhone.

Jak sprawdzić model telefonu? Jaki mam telefon?

Na zakończenie przejdziemy do Najczęściej Zadawanych Pytań.

Jak sprawdzić model telefonu — FAQ

📌 Jak sprawdzić model telefonu?

Jeżeli jest to nowy telefon, sprawdź na naklejce na opakowaniu lub dokumencie zakupu. Jeżeli nie masz do nich dostępu, wejdź w „Ustawienia”, a następnie w „Informacje o telefonie”.

📌 Jak sprawdzić model telefonu kodem?

Posiadasz telefon Nokia? Wpisz na klawiaturze kod MMI *#0000# i pojawi się komunikat z modelem telefonu.

Podsumowanie

Jak widzisz możliwości sprawdzenia modelu telefonu jest wiele. Dlaczego jest to takie ważne? Przykładowo, chcesz kupić idealnie dopasowane etui lub szkło hartowane na swój telefon? Musisz znać swój model telefonu. Po pierwsze dlatego, że zaoszczędzisz swój czas na ewentualne zwroty. Po drugie, aby Twój telefon był odpowiednio chroniony musi posiadać akcesoria, które pasują do tego konkretnego modelu telefonu. Szkło hartowane, które będzie za małe nie będzie odpowiednio chroniło wyświetlacza. W za dużym etui Twój telefon zaś nie będzie bezpieczny.

Sprawdź naszą listę modeli telefonów i dobierz odpowiednie szkło oraz etui na telefon! 😄 Możesz napisać nam w komentarzu, czy zakupy się udały.

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz