Zrzut ekranu na telefonie — jak zrobić? Gdzie zapisuje się?

Szukasz przepisu na smaczną szarlotkę, a może wpadła Ci w oko informacja o ciekawym kursie? Aby nie przegapić ważnej informacji, warto zrobić screen — czyli zrzut ekranu. Obraz zapisuje się w galerii, a Ty możesz spokojnie przeglądać dalej internet. Zobacz zatem, jak zrobić zrzut ekranu na telefonie?

Nie potrafisz zrobić zrzutu ekranu na telefonie? Wszystko zależy od modelu urządzenia jakie posiadasz. Dowiedz się jak wygodnie i szybko wykonać zrzut ekranu. Zapraszam do lektury naszego poradnika! 😄

Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie z systemem Android?

W telefonach z systemem Android zrzut ekranu uzależniony jest od budowy urządzenia. 

 1. Zrzut w przypadku posiadania przycisku Home (znajduje się w przedniej części ekranu, na dole).
  Należy w tym samym momencie przytrzymać przycisk Home oraz przycisk blokady zasilania.
 2. Zrzut ekranu w przypadku braku przycisku Home.
  Należy w tym samym momencie nacisnąć przycisk regulacji głośności i przycisk blokady (oba przyciski znajdują się z boku telefonu) 

Niektóre telefony posiadają również specjalny skrót dostępny na pasku menu, dzięki któremu również można wykonać zrzut ekranu. 

W tym przypadku należy przeciągnąć palcem z góry ekranu na dół wtedy rozwinie się pasek menu i wybrać opcję „Zrzut ekranu”.

Za pomocą gestu w Samsungu

Aby skorzystać z funkcji zrzut ekranu za pomocą gestu, należy najpierw: 

 • wejść w Ustawienia;
 • kliknąć opcje „Zaawansowane funkcje”;
 • wybrać „Ruchy i gesty”;
 • następnie przeciągnij dłonią, aby przechwycić. Aby wykonać zrzut ekranu, wystarczy przesunąć bok dłoni od prawej do lewej części ekranu.
Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie - samsung

Za pomocą rysika Samsung 

Aby posłużyć się tą opcją, należy ze skrótów rysika wybrać „Pisanie po ekranie”, wtedy automatycznie zostanie wykonany zrzut ekranu. Aby zapisać w galerii należy wybrać opcję „Zapisz”. 

Jak zrobić zrzut ekranu w iPhone’ach?

W starszych modelach iPhone’ów zrzut ekranu można wykonać za pomocą przycisku początek i blokada. Przycisk początek znajduje się w dolnej części ekranu, natomiast przycisk blokady z boku urządzenia.

W przypadku nowszych modeli telefonów Apple, które nie posiadają przycisku początek, należy w tym samym momencie przycisnąć boczny przycisk blokady oraz przycisk zwiększania głośności

jak zrobić zrzut ekranu na telefonie - iphone

Zrzut ekranu, w zależności od systemu, zapisuje się:

 • Android — zrzuty ekranu zapisywane są w folderze Screenshots.
 • iOS — zrzuty ekranu zapisywane są w „Zdjęciach”.

Zanim przejdziemy do podsumowania, przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania.

Zrzut ekranu na telefonie — FAQ

📌 Co to jest zrzut ekranu w telefonie?

Jest to zapis aktualnego obrazu wyświetlanego na ekranie telefonu.

📌 Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie?

W zależności od posiadanego modelu telefonu, będziesz musiał wykonać określoną kombinacje przycisków. W przypadku nowych iPhone’ów jest to równoczesne naciśnięcie przycisku blokady oraz zwiększenia głośności. W telefonach działających na systemie Android jest to również przycisk blokady oraz przycisk Home znajdujący się na na przodzie urządzenia. Jeżeli nie masz tego przycisku to należy nacisnąć dwa przyciski boczne.

Na koniec

Jak widzisz zrobienie screen’a jest bardzo proste i nie ma w tym większej filozofii. 😄 Jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala na zachowanie interesujących nas informacji, które następnie możemy przechowywać w jednym miejscu na telefonie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić zrzut ekranu na komputerze, zapraszam Cię do przeczytania poradnika: Zrzut ekranu na telefonie — jak zrobić? Gdzie zapisuje się?

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.

Dodaj komentarz