Jak usunąć konto na Instagramie? To nie takie trudne!

Przeglądanie postów, relacji i rolek na Instagramie może sprawić mnóstwo przyjemności. Jednak pochłania także dużo czasu. Wiele osób decyduje się zatem na usunięcia konta w tej aplikacji. Jak usunąć konto na Instagramie? Podpowiadamy. 😄

Instagram to – obok Facebooka – bez wątpienia jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych w Polsce. W 2022 roku liczba użytkowników w naszym kraju przekroczyła 10 milionówta liczba naprawdę robi wrażenie!

Być może jednak zastanawiasz się, jak usunąć konto na Instagramie, bo nie chcesz już korzystać z tego pożeracza czasu. W takim wypadku mamy dla Ciebie kilka porad.

Jak pozbyć się konta na Instagramie?

Usunięcie konta na Instagramie sprawi, że stracisz cały opublikowany content. Wszystkie komentarze, zdjęcia czy wiadomości znikną bezpowrotnie. Warto o tym pamiętać.

Samo usunięcie konta na Instagramie jest bardzo proste. 😄

  1. Wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia profilu i wybierzesz Konto.

  2. Tam kliknij w Usuń konto.

  3. Po chwili należy już tylko potwierdzić, klikając w Usuń konto.

Instagram daje Ci jeszcze czas na zmianę decyzji. Jeżeli zalogujesz się na swoje konto w okresie jednego miesiąca (a dokładniej 30 dni) – możesz przywrócić swoje konto. W przeciwnym razie zostanie ono całkowicie usunięte. 

jak usunąć konto na instagramie

Jak zawiesić konto na Instagramie?

Jeżeli usunięcie konta jest dla Ciebie zbyt odważnym krokiem – możesz je po prostu zawiesić. W tym celu także przejdź do Ustawień profilu i wybierz Konto, po czym kliknij w Usuń konto. Aplikacja zaproponuję Ci dezaktywację konta zamiast usunięcia. Wybierz taką właśnie opcję. 😄

Wszystkie dane będą dostępne – ale ukryte. Będziesz w stanie je przywrócić poprzez ponowne zalogowanie się do aplikacji.

Jak odblokować konto na Instagramie?

Gdy stwierdzisz, że zawieszenie konta jest jednak nie dla Ciebie i chcesz z powrotem cieszyć się z funkcji Instagrama – wystarczy, że się do niego zalogujesz. Wszystkie dotychczas ukryte zdjęcia i komentarze będą z powrotem aktywne.

Jeżeli usunąłeś ze swojego telefonu aplikację Instagram, wejdź do Sklep Play (lub App Store) i pobierz ją na swój telefon. 😄

Jak odblokować konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na Instagramie – FAQ

Na koniec przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze krótkie zestawienie Najczęściej Zadawanych Pytań. Poznaj na nie odpowiedzi! 😄

📌 Jak usunąć konto na Instagramie?

Aby usunąć konto na Instagramie przejdź do ustawień profilu, a następnie kliknij w Konta, po czym wybierz Usuń konto. Aplikacja przeprowadzi Cię przez proces usuwania konta z Instagrama.

📌 Jak usunąć drugie konto na Instagramie?

Usuwanie drugiego konta nie różni się od usuwania tego pierwszego. Należy wejść w Ustawienia -> Konta -> Usuń konto, a następnie postępować według instrukcji zaprezentowanych na ekranie.

📌 Jak zawiesić konto na Instagramie?

Aby zawiesić konto na Instagramie należy przejść do Ustawień profilu, kliknąć w Konta, a następnie Usuń konto. Instagram zaproponuje tymczasową dezaktywację konta – zdecyduj się właśnie na tę opcję.

Jak usunąć konto na Instagramie? Widzisz, że nie jest to trudne. Bez problemu zrobisz to z poziomu aplikacji na swoim smartfonie. Nie korzystasz już z Instagrama? Daj znać w komentarzach, czy odczuwasz, że masz dzięki temu np. więcej czasu. 🙂

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.