Historia przeglądania w telefonie — jak ją usunąć? [Chrome]

Historia przeglądania w telefonie może dużo powiedzieć o Tobie. Wyszukując kontrowersyjne, bądź niebezpieczne treści możesz ściągnąć na siebie uwagę innych, szczególnie jeżeli udostępniasz komuś swój telefon. Zobacz, jak wyszukiwać bezpiecznie.

Historia przeglądania to suma wszystkich Twoich wyszukiwań w internecie. Z jednej strony jej zachowanie może przydać się w przyszłości, ponieważ w łatwy sposób można powrócić do interesującej nas strony. Z drugiej strony, jeżeli coś ukrywasz musisz pogimnastykować się, aby dana strona www nie zapisała się w historii przeglądania. Zobacz zatem, jak to zrobić! 😄

Historia przeglądania w telefonie – jak się jej pozbyć?

Zacznijmy od tego, że w zasadzie nie ma znaczenia czy korzystasz z iPhone’a, Samsunga czy Huawei’a. Czyszczenie historii przeglądania w telefonie zależy od przeglądarki, z której korzystasz. Zacznijmy od najpopularniejszej przeglądarki w Polsce i na świecie, czyli Google Chrome.

Jako ciekawostkę powiem Ci, że na mobile’u korzysta z niej w Polsce aż 81,47% użytkowników. Druga Safari ma wynik zaledwie 8,03%, a trzecia — Samsung Internet (4,87%). Jest to generalnie trend światowy. Najpopularniejszą na świecie przeglądarką jest właśnie Chrome (65,94%).

Historia przeglądania w telefonie - jak się jej pozbyć?

Google Chrome

Wróćmy jednak do tego, jak krok po kroku usunąć historię przeglądania w Google Chrome. 😄

 1. Wejdź do przeglądarki Chrome i kliknij w trzy kropeczki.

  Znajdują się one w prawym dolnym rogu.

 2. Wysunie się listwa z różnymi opcjami.

  Wybierz „Historia”.

 3. Kliknij w „Wyczyść dane przeglądania…”

  Znajduje się to poniżej historii przeglądania, w lewym dolnym rogu.

Oczywiście w zależności od wariantu, który wybierzesz, możesz zdecydować się na usunięcie danych z całego okresu (od początku) lub też z określonego zakresu czasu.

Ponadto masz do wyboru usunięcie:

 • Historii przeglądania
 • Cookie i dane stron — ich usunięcie wiąże się z wylogowaniem z większości stron internetowych.
 • Obrazów i plików w pamięci podręcznej
 • Zapisanych haseł
 • Autouzupełnień

Safari

Osoby, który korzystają z przeglądarki Safari muszą skorzystać z ustawień telefonu. Wejdź w ikonkę Safari, zescrolluj i kliknij w opcję Wymaż historię i dane witryn. Od razu pojawia się komunikat, że usunięciu ulegną historia, pliki cookie i inne dane przeglądania.

Historia przeglądania w telefonie - na zakończenie

Na zakończenie

Współdzielenie telefonu lub udostępnianie innym swojego urządzenia może nieść za sobą spore ryzyko. Jeżeli nie chcesz, aby inni mieli wgląd do Twojej historii przeglądania, warto czasami ją usunąć. 😄

Jeżeli chcesz raz na jakiś czas wejść na stronę, ale niekoniecznie zostawić ślad po niej w swoim telefonie, warto skorzystać z trybu incognito. Przeczytaj nasz poradnik: Tryb incognito w telefonie — jak włączyć? [Chrome, Safari]

Napisz nam w komentarzu, jak Ty radzisz sobie w takich sytuacjach. Usuwasz historię przeglądania, korzystasz z trybu incognito czy po prostu…nie dajesz innym swojego telefonu. 😄

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.

Dodaj komentarz