Jak usunąć konto Google z telefonu? [dodanie konta Google]

Czy korzystanie ze smartfona musi wiązać się z koniecznością bycia stale zalogowanym do usług Google? Niekoniecznie. Jeżeli chcesz usunąć konto Google z telefonu, możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Sprawdź, jak usunąć konto Google z telefonu!

Konto Google w telefonie wiąże się z licznymi korzyściami — szczególnie, gdy chodzi o korzystanie z poczty czy synchronizację kontaktów oraz kalendarza. To także bardzo istotne, gdy korzysta się z innych rozwiązań z infrastruktury Google’a — takich jak Google Home czy Google Play. 

Pamiętaj, że na swoim koncie Google możesz przechowywać m.in. kontakty. Dzięki temu przy kolejnej zmianie telefonu unikniesz przenoszenia ich z telefonu na kartę SIM.

Jednak… możesz się z tego wylogować i usunąć konto ze smartfona. 😄 Dzięki temu przychodzące e-maile nie będą rozpraszać Twojej uwagi, a aktywność na telefonie będzie odseparowana od tej na komputerze. Zatem — jak usunąć konto Google z telefonu?

Konto Google — jak usunąć z telefonu?

Proces usunięcia konta dotyczy tylko telefonów z systemem operacyjnym Android. Wygląda to następująco:

 1. Uruchom Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji Hasła i konta (lub Użytkownicy i konta).
 3. Wybierz swoje konto Google.
 4. Kliknij w Usuń konto.
 5. Potwierdź usunięcie.

A co w przypadku telefonów iOs? W takiej sytuacji możesz wylogować się i usunąć konto z konkretnych aplikacji. Jeżeli chcesz usunąć konto Gmail z telefonu lub wylogować się z wyszukiwarki trzeba wykonać podobne kroki.

 1. Uruchom aplikację, z której chcesz usunąć konto.
 2. Kliknij w ikonkę z Twoim inicjałem (w prawym górnym rogu). 
 3. Wybierz Zarządzaj kontami na tym urządzeniu.
 4. Naciśnij przycisk Usuń z tego urządzenia przy koncie, które chcesz usunąć.
Jak usunąć konto Google z telefonu?

Wylogowanie z konta Google w telefonie

Pamiętaj o tym, że usunięcie konta Google to zawsze bardziej stanowczy krok niż zwykłe wylogowanie. W każdej chwili możesz po prostu się wylogować z systemu Google — bez konieczności usuwania pozostałych danych z telefonu. Jak to zrobić?

 1. Uruchom aplikację, z której chcesz się wylogować.
 2. Kliknij w ikonkę z Twoim inicjałem (w prawym górnym rogu). 
 3. Wybierz Zarządzaj kontami na tym urządzeniu.
 4. Naciśnij przycisk Wyloguj się.

Dodawanie konta Google

Jednak żałujesz wylogowaniu lub usunięcia konta? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znowu się do niego zalogować. W tym celu należy wykonać kilka prostych kroków.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Naciśnij Konta lub Użytkownicy i konta.
 3. Naciśnij Dodaj konto.
 4. Wybierz konto Google i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jak widzisz — kwestie usuwania, wylogowywania czy dodawania kont Google wcale nie są szczególnie trudne. 😄Pamiętaj oczywiście, że taka procedura może różnić się w zależności od wersji systemu operacyjnego — jednak przeważnie kroki będą wyglądać dość podobnie.

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.