Hotspot, czyli jak udostępnić internet z telefonu? [krok po kroku]

Nie raz pewnie zdarzyła Ci się sytuacja, że domowy internet przestał działać, a na gwałt musiałeś z laptopa wysłać ważnego maila. Najlepszym sposobem jest udostępnienie z telefonu internetu na inne urządzenie. Zobacz jak to zrobić krok po kroku. Sprawdź, czym jest hotspot!

Zacznijmy od tego, że hotspot to nic innego jak fizyczna lokalizacja, tudzież punkt dostępowy, w którym możesz skorzystać z Wi-Fi. Przykładowo jedziesz do hotelu na wypoczynek i łączysz się z tutejszym internetem, aby nie zużywać swojego pakietu danych. Masz ochotę wrzucić na Instagrama słodką fotkę z jeszcze słodszą kawką z topowej kawiarni, prosisz o dostęp do Wi-Fi i łączysz się z ich internetem. Czekasz na samolot i pilnie musisz przesłać coś swojemu przełożonemu, łączysz się z internetem dostępnym na lotnisku.

Pamiętaj, aby uważać na miejsca, w których łączysz się z internetem i zachować szczególną ostrożność. Szczególnie mam tutaj na myśli otwarte połączenia sieciowe, niewymagające danych do logowania.

Czym innym jest hotspot mobilny, o którym nieco więcej dowiesz się w dalszej części artykułu.

Hotspot mobilny — czym jest?

Hotspot mobilny — czym jest?

Wykorzystanie telefonu, jako hotspot mobilny to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy pilnie musisz coś zrobić na komputerze lub udostępnisz go swojemu znajomemu. Zanim jednak dasz dostęp innemu urządzeniu, upewnij się jak stoisz w tym miesiącu z pakietem danych. Niestety, ale przekroczenie limitów wiązać się będzie z naliczeniem dodatkowych opłat.

Można powiedzieć, że telefon wtedy przyjmuje rolę modemu i staje się punktem dostępowym dla innych urządzeń. Mówimy wtedy o tetheringu czy też po prostu o przenośnym hotspocie. Wszystko to dzieje się w ramach obowiązującego pakietu wykupionego u swojego operatora.

Chcesz mieć kontrolę nad swoim internetem? Po każdym takim udostępnieniu, wyłączaj tę opcję w ustawieniach. Pamiętaj, że korzystanie z hotspotu wpływa również na baterię telefonu. Zdecydowanie szybciej się ona rozładowuje! 😄

Jak udostępnić internet z telefonu?

Już wiesz czym jest hotspot mobilny i z czym się wiąże, przejdziemy teraz do tego, jak go włączyć. Co istotne na początek sprawdź, czy masz włączony internet w swoim telefonie. W zależności od modelu telefonu, a konkretnie rzecz ujmując od systemu operacyjnego, na którym działa Twój smartfon, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Zacznijmy zatem od Androida. 😄

  1. Wejdź w ustawienia telefonu i kliknij w Połączenia.

  2. Wybierz Router Wi-Fi i udost. internetu.

  3. Pojawią się trzy opcję — wybierz Router Wi-Fi

    Dwie pozostałe możliwości to udostępnienie internetu przez Bluetooth (wystarczy sparować się z innym urządzeniem) i USB (wymaga połączenia telefonu z laptopem kablem USB).

  4. Na ekranie pojawi się krótka instrukcja wraz z wygenerowanym automatycznie hasłem.

W niektórych modelach telefonów będziesz mieć również możliwość ustawienia timera. Możesz sam ustawić przez jaki czas będziesz udostępniał innemu urządzeniu internet.

Jak udostępnić internet z telefonu?

Przejdziemy teraz do tego, jak włączyć hotspot w iPhonie. Zobaczysz, że będzie to banalnie proste. 😄 Przede wszystkim upewnij się, że masz włączone dane komórkowe. Następnie przejdź do Ustawień i kliknij w Hotspot osobisty. Przesuń suwak w „Dopuszczaj innych”. Na koniec pojawi Ci się automatycznie wygenerowane hasło, które możesz zmienić na swoje własne.

Podobnie, jak w Androidzie masz możliwość udostępniania internetu również przez Bluetooth i USB.

W ramach krótkiego podsumowania przejdźmy do Najczęściej Zadawanych Pytań.

Hotspot — FAQ

📌 Co to jest hotspot?

Hotspot to fizyczna lokalizacja (punkt dostępowym), w którym możesz skorzystać z Wi-Fi.

📌 Jak włączyć hotspot w iPhonie?

Przede wszystkim sprawdź, czy masz włączoną sieć komórkową. Następnie wejdź w Ustawienia, Hotspot osobisty, a następnie przesuń suwak przy opcji „Dopuszczaj innych”. Automatycznie zostanie wygenerowane hasło, które musisz wpisać na urządzeniu, które ma skorzystać z Twojego internetu.

📌 Co to jest hotspot w telefonie?

Hotspot w telefonie, hotspot przenośny czy też tethering to nic innego jak udostępnianie swojego internetu innemu urządzeniu.

📌 Jak włączyć hotspot w Samsungu?

Wejdź w Ustawienia i Połączenia. Następnie kliknij „Router Wi-Fi i udost. internetu”. Wybierz jedną z trzech opcji łączenia: Router Wi-Fi, Router Bluetooth i USB. Na koniec zostanie wygenerowane automatycznie hasło, dzięki któremu połączysz urządzenie ze swoim internetem.

Hotspot osobisty to metoda udostępnienia internetu na inne urządzenia, która nie raz może Ci się przydać. Brak dostępnego Wi-Fi lub jego słaby zasięg, to już przeszłość. Skorzystaj ze swojego niezawodnego internetu!

Daj nam znać w komentarzu, czy często zdarza Ci się korzystać z hotspota osobistego. 😄

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz