Latarka w telefonie — gdzie jest i jak ją włączyć?

Nikt z nas raczej nie nosi w swojej torebce czy aktówce latarki, nie mówiąc już o kieszeniach. Latarka w telefonie to naprawdę bardzo przydatny gadżet, który przydaje się w najmniej oczekiwanym momencie. Mając telefon, tak naprawdę masz ją zawsze przy sobie. Zobacz, gdzie jest latarka w telefonie i jak ją włączyć! 😄

Latarka w telefonie może przydać się tak naprawdę wszędzie. Poszukiwania klucza w damskiej torebce, koncert ulubionego artysty, zabawa z dzieckiem pod kocem czy wiele wiele różnych opcji. Jest to jeden z tych gadżetów, których przydatność jest nie do podważenia. 😄

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd bierze się ten strumień światła? Zaskoczę Cię, ale jest to nieprzerwanie świecąca lampa błyskowa, która jest przy każdym aparacie w smartfonie. Sprawdź zatem jak ją włączyć?

Latarka w telefonie - jak włączyć?

Latarka w telefonie — jak włączyć?

Można powiedzieć, że ile modeli telefonów i systemów, na których pracuje Twoje urządzenie — tyle wariantów uruchomienia latarki w telefonie. Oczywiście żartuję sobie — nie jest to wcale takie trudne. 😄

Zacznijmy od iPhone’a. Najszybszą ścieżką dotarcia jest przytrzymanie ikonki latarki na zablokowanym ekranie telefonu. Znajduje się ona w lewym dolnym rogu. Kolejnym sposobem jest odblokowanie telefonu i przesunięcie palcem od góry do dołu — pojawi się menu, gdzie znajduje się latarka.

iPhone - latarka

O włączenie latarki możesz również poprosić Siri, czyli asystenta głosowego. Wystarczy komunikat „Hej Siri, włącz latarkę”. 😄

W telefonach działających na systemie Android również nie powinno być problemu z włączeniem latarki. W telefonach Samsung, Huawei czy LG wystarczy przeciągnąć dwoma palcami lub jednym ekran z góry i pojawi się ekran z aplikacjami. Kliknij w ikonkę latarki! W zależności od modelu telefonu znajdzie się ona już na pierwszym ekranie, bądź na kolejnych.

Jeżeli masz starszy model telefonu, sprzed 2014 roku, możliwe, że nie masz wgranej aplikacji latarki. W takiej sytuacji wejdź do Sklep Google Play i pobierz jedną z dostępnych.

Dla przykładu podaję Ci kilka możliwych opcji:

  • Latarka — łatwa w obsłudze aplikacja. W sytuacji kiedy nie masz lampy błyskowej, możesz skorzystać z opcji białego ekranu.
  • Latarka LED – Universe — dwie opcje do wyboru: jasne światło LED do oświetlenia lub delikatne światło wyświetlacza.
  • Latarka — aplikacja bez wyskakujących reklam. Możliwość włączania i wyłączania latarki przez potrząsanie telefonem na boki. Jako ciekawostkę powiem Ci, że niektóre modele telefonu Motorola mają taką opcję w standardzie.

W ramach podsumowania przejdziemy do Najczęściej Zadawanych Pytań.

Latarka w telefonie — FAQ

📌 Gdzie jest latarka w telefonie?

W większości telefonów, które zostały wyprodukowane po 2014 roku jest dostępna wgrana aplikacja latarki. Jeżeli nie jesteś pewien gdzie się znajduje, wejdź w bibliotekę aplikacji i ją wyszukaj.

📌 Jak włączyć latarkę w telefonie?

W przypadku iPhone’ów i niektórych telefonów działających na Androidzie wystarczy nacisnąć ikonkę latarki na zablokowanym ekranie. Jeżeli nie masz jej wbudowanej, koniecznie ściągnij sprawdzoną aplikację z Google Play.

📌 Ile lumenów ma latarka w telefonie?

Ciężko stwierdzić. Latarka w telefonie to nic innego jak nieprzerwanie świecąca lampa błyskowa.

Na zakończenie

Podsumowując — latarka w telefonie to absolutny must-have! Nie zajmuje miejsca, a nigdy nie wiesz kiedy może się przydać. 😄 Sprawdź, czy w twoim telefonie posiadasz tę aplikację, jeżeli nie — warto pobrać jedną z rekomendowanych przez nas aplikacji.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, przeczytaj również nasz artykuł dotyczący linijki w telefonie.

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.

Dodaj komentarz