Czy telefon jest na podsłuchu? Sprawdź, czy jest bezpieczny!

Obawiasz się, czy ktoś przypadkiem Cię nie podsłuchuje? Nie chciałbyś, żeby przypadkiem treść Twoich rozmów wyszła na światło dzienne? Zobacz, jak skutecznie sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu!

W dzisiejszych czasach aplikacje szpiegowskie instalowane do przechwytywania rozmów czy wiadomości są bardzo dyskretne. Trzeba wykazać się dużą czujność, aby dostrzec, że dzieje się coś złego z Twoim telefonem. 

Zatem na co zwrócić uwagę, jeżeli masz swoje przypuszczenia, że Twój telefon jest na podsłuchu? 

Zobacz najczęstsze objawy:

  • telefon włącza się i wyłącza bez powodu;
  • zawiesza się;
  • bateria w telefonie szybko rozładowuje się;
  • aplikacje dostępne w telefonie włączają się same;
  • aparat telefonu włącza się “nieproszony”.

Oczywiście należy wziąć poprawkę na to, że Twój telefon może mieć starą baterię, przez co szybciej się rozładowuje. A może po prostu sporo go eksploatujesz w ciągu dnia i dlatego już po południu musisz go doładowywać? 😄

Jeżeli jednak nadal uważasz, że ktoś wszedł w posiadanie delikatnych informacji o Tobie, zweryfikuj to!

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Na samym początku skorzystaj z poniższych numerów (kodów MMI), aby sprawdzić, czy faktycznie jesteś podsłuchiwany. 

Jeśli na klawiaturze telefonu wpiszesz:

  • *#21# — dowiesz się, czy Twoje rozmowy, wiadomości lub zdjęcia przekazywane są gdzieś dalej. W najgorszym wypadku zobaczysz obcy numer telefonu, na który przekierowywane są Twoje poufne rozmowy. 
  • *#62# — kod ten pozwala sprawdzić na czyi numer kierowane są Twoje rozmowy, jeśli Twój telefon jest poza zasięgiem lub jest wyłączony. Jeśli zobaczysz tam obcy numer, nie wpadaj od razu w panikę — może to być numer Twojej poczty głosowej. Warto to sprawdzić! 😄
jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu? screen

Tutaj jako ciekawostkę dodam, że w niektórych sytuacjach lub podczas wyjazdu warto użyć kodu ##002#, aby wyłączyć możliwość przekazywania połączeń na pocztę głosową

Prywatność i możliwość śledzenia

W ostatnich latach nastąpił prawdziwy wysyp aplikacji, które chcą mieć dostęp do informacji zapisanych na Twoim telefonie czy do Twojej aktualnej lokalizacji. Z jednej strony jest to fajna opcja, która zdecydowanie “ułatwia życie”. Odnosi się również wrażenie, że aplikacja podąża za Tobą i Twoimi oczekiwaniami, w postaci specjalnych promocji, które wysyła Ci w bliskiej odległości sklepu koło którego aktualnie znajdujesz się. 😄

Z drugiej strony warto przyjrzeć się bliżej instalowanym aplikacjom. Niejednokrotnie nadaje się im możliwości administratorskie, które oczywiście można ograniczać czy wyłączać. Pytanie tylko, czy zrobi się to w porę?

Bez względu na to, czy korzystasz z systemu operacyjnego Android czy iOS, masz możliwość sprawdzenia swojej prywatności i bezpieczeństwa. Sprawdź, jak na zdjęciu poniżej, czy udostępniasz aplikacjom możliwość śledzenia. Jeśli tak, to poniżej powinna pojawić Ci się lista aplikacji, które mogą żądać od Ciebie takiej możliwości. Taki dostęp możesz udzielić konkretnym aplikacjom, a niektóre z nich zablokować na tyle, że nie będą przesyłać Ci żadnych żądań w trakcie korzystania z nich. 

czy telefon jest na podsłuchu? śledzenie

Telefon jest na podsłuchu – FAQ

Na zakończenie, krótkie przypomnienie i Najczęściej Zadawane Pytania. Zobacz, czy znasz na nie odpowiedź! 😄

📌 Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Możesz skorzystać z profesjonalnych firm detektywistycznych, które zajmują się wykrywaniem podsłuchów. Spróbuj również wpisać jeden z kodów MMI – *#21# lub *#62#, aby sprawdzić czy Twoje wiadomości i rozmowy są przekierowywane na inny numer.

📌 Jaki jest kod na sprawdzenie czy telefon jest na podsłuchu?

Skorzystaj z kodów *#21# lub *#62#.

📌 Jak poznać, że telefon jest na podsłuchu?

Jeżeli Twój telefon sam się włącza i wyłącza, często wiesza się, bateria szybko się rozładowuje, a aparat i niektóre aplikacje włączają się nieproszone, powinna zapalić Ci się czerwona lampka.

Podsumowanie

Sprawdziłeś już wszystkie dostępne możliwości? Nadal jednak masz wątpliwości, czy aby na pewno nie jesteś ofiarą podsłuchu?

Skontaktuj się w tej sprawie z firmą, która profesjonalnie zajmuje się wykrywaniem podsłuchów lub niechcianego śledzenia. Daj znać w komentarzach, czy nasze wskazówki przydały Ci się. 😄

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz