Jak odzyskać skasowane SMSy? [Android vs. iOS]

Przypadkiem skasowałaś lub skasowałeś SMSa? Nie wpadaj w panikę — są pewne sposoby, dzięki którym możesz jeszcze je uratować. Dowiedz się, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Sprawdź, jak odzyskać skasowane SMSy!

SMSy to bardzo popularna forma komunikacja. Krótka wiadomość tekstowa może być dobrym sposobem na przesłanie krótkiej informacji. Niekiedy jednak w takiej niewielkiej wiadomości mogą znaleźć się cenne dane — np. hasła, adres mieszkania znajomego, numer telefonu do koleżanki czy data i miejsce ważnego spotkania. W związku z tym usunięcie takiego SMSa może okazać się sporym utrudnieniem. Skasowane SMSy często można jednak odzyskać. 😄

Skasowany SMS? Nie panikuj

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że w przypadku skasowania SMSa, najlepiej jest jak najszybciej przejść w tryb samolotowy. Dlaczego? Otóż w ten sposób maleje ryzyko, że przychodzące SMSy zajmą miejsce usuniętej wiadomości.

Większość sposobów na odzyskanie SMSów wiąże się z wykorzystaniem kopii zapasowych. W związku z tym powinno zależeć Ci na tym, aby nie wykonywać żadnych zmian w telefonie komórkowym (zwłaszcza związanych z tematem wiadomości) do czasu jej odzyskania.

Jak odzyskać skasowane SMSy? Nie panikuj

Jak odzyskać skasowane SMSy? Android a iOs

Samo odzyskiwanie kopii zapasowej może wyglądać inaczej — w zależności od konkretnego smartfona. Niekiedy jednak SMSy da się odzyskać szybko i bezproblemowo. 😄

iOs

Jeżeli masz urządzenie marki Apple, do odzyskania skasowanych SMSów trzeba wykorzystać iCloud lub iTunes.

Przywrócenie SMSów za pomocą iCloud wymaga zresetowania telefonu do ustawień fabrycznych. Zanim to zrobisz, upewnij się, że kopia zapasowa została wykonana w momencie, gdy SMS jeszcze był na Twoim telefonie. 

W tym celu:

 1. Kliknij Ustawienia.
 2. Przejdź do panelu ze swoim imieniem i nazwiskiem.
 3. Wybierz opcję iCloud i wybierz Backup w iCloud.

Sprawdź, kiedy wykonana została kopia zapasowa. Jeżeli masz wyłączoną tę opcję, niestety nie masz możliwości przywrócenia kopii zapasowej.

Gdy natomiast kopia zapasowa została wykonana przed utraceniem SMSów — możesz ją przywrócić. 😄

Najpierw musisz zresetować smartfon do ustawień fabrycznych.

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Wybierz Ogólne.
 3. Naciśnij Resetuj.
 4. Wskaż Wymaż całą zawartość i ustawienia oraz potwierdź decyzję.

Po wymazaniu smartfona — co może zająć kilkanaście minut — poczekaj na uruchomienie urządzenia i wybierz opcję Przywróć z iCloud Backup. Po przywróceniu kopii zapasowej, wiadomości powinny być na swoim miejscu.

A jak wygląda przywrócenie wiadomości za pomocą iTunes? Z takiej opcji skorzystasz tylko wtedy, gdy samodzielnie wykonujesz kopię zapasową za pomocą tego narzędzia. Jeżeli tego nie robisz — nie odzyskasz wiadomości w ten sposób.

Przywrócenie kopii zapasowej w iTunes jest proste.

 1. Podłącz urządzenie do komputera
 2. Dodaj komputer do zaufanych
 3. Wybierz Podsumowanie w iTunes
 4. Przejdź do panelu Backup i naciśnij Przywróć

Przy pomocy iTunes możesz również sprawdzić swój numer IMEI, czyli indywidualny numer identyfikacyjny telefonu komórkowego.

Jak odzyskać skasowane smsy? Android

Android

Jeżeli Twój telefon automatycznie wykonuje kopię zapasową w usłudze Google — wówczas wystarczy przywrócić ostatnią kopię zapasową. Takie rozwiązanie zadziała jednak tylko wtedy, gdy kopia zapasowa została wykonana, gdy SMS był na smartfonie — oraz gdy w ustawieniach backupu wskazana była opcja wykonywania kopii zapasowej wiadomości.

Jeżeli nie masz takiej kopii zapasowej, musisz skorzystać z programów zaprojektowanych do przywracania usuwania wiadomości, jak np.:

Pamiętaj jednak, że programy nie dają 100% gwarancji, że uda Ci się odzyskać skasowany SMS. Jeżeli skorzystanie z nich Ci nie pomoże — niestety skasowane SMSy mogą być już nie do odzyskania.

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.