Schowek w telefonie — jak działa i co warto o nim wiedzieć?

Schowek w telefonie działa podobnie jak na komputerze. Po wycięciu lub skopiowaniu tekstu lub innej treści — zostaje ona przechowywana w pamięci, skąd można ją wkleić w inne miejsce. Jest więc to idealne rozwiązanie podczas przenoszenia lub kopiowania treści.

Dzięki schowkowi w telefonie możesz przenosić treści pomiędzy dokumentami. Możesz kopiować linki i wklejać je do swojej przeglądarki. Wreszcie — możesz kopiować grafiki i wklejać je do aplikacji graficznych czy komunikatorów internetowych (np. Messenger). Jednak jak to działa? 😄

Schowek w telefonie — co to jest?

Niezależnie od modelu smartfona, schowek najczęściej przechowuje wyłącznie jeden element. Może to być jeden blok tekstu, jedna grafika czy plik innego typu. Wraz ze skopiowaniem (lub wycięciem) innych treści, poprzedni element ze schowka zostaje “zapomniany”.

Można więc powiedzieć, że schowek to tak naprawdę wyodrębniony obszar w pamięci urządzenia.

Jak wywołać schowek?

Żeby wywołać schowek należy najpierw uruchomić aplikację, w której można skorzystać z klawiatury. Następnie należy:

  • w przypadku klawiatury SwiftKey — kliknąć w trzy kropki lub znaczek “+”;
  • w przypadku klawiatury Gboard — kliknąć w ikonkę “G” oraz ikonkę notesu.

W ten sposób uda Ci się zajrzeć do schowka — pamiętaj, że będą to jednak jedynie skopiowane ciągi znaków (czyli teksty lub linki). Nie znajdziesz tam np. grafik czy innych plików.

Jak wywołać schowek w telefonie?

Jak usunąć schowek?

A co zrobić, jeżeli chcesz usunąć dane ze schowka? No cóż — warto przypomnieć o tym, że każdy nowy element zastępuje poprzedni w schowku. W związku z tym skopiowanie nowej treści doprowadzi do usunięcia poprzedniej.

Możesz także wywołać schowek (instrukcja została opisana wcześniej) — a następnie kliknąć w Usuń wszystko.

Schowek w telefonie — FAQ

A żeby ułatwić Ci zdobywanie wiadomości — zapoznaj się z sekcją Najczęściej Zadawanych Pytań.

📌 Gdzie jest schowek w telefonie?

Schowek w telefonie znajduje się w pamięci wewnętrznej smartfona. Możesz go wywołać przy użyciu dowolnej aplikacji z “wysuwaną” klawiaturą.

📌 Jak otworzyć schowek w telefonie?

Schowek w telefonie można otworzyć klikając w trzy kropki lub znaczek “+” na klawiaturze. Może to być także ikonka “G”, a następnie wybór ikonki notesu.

📌 Jak wyczyścić schowek w telefonie?

Aby wyczyścić schowek należy go uruchomić, a następnie kliknąć w Usuń wszystko.

Ze schowka w telefonie korzysta się dość często. Jednak nie każdy wie o tym, jak to rozwiązanie funkcjonuje. Teraz już wiesz, “z czym to się je”. 🙂

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.