Bluetooth — czym jest? Jak wygląda transfer kontaktów?

Każdy użytkownik smartfonów kojarzy ikonkę Bluetooth. Ta metoda przesyłania danych, choć często nie używana na co dzień, nie jest nam obca. Czym zatem jest Bluetooth? I jak za jego pomocą przenieść kontakty? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu! 😄

We wcześniejszym artykule dotyczącym przenoszenia kontaktów na kartę SIM, poruszyłam wątek przenoszenia danych pomiędzy urządzeniami. Dzisiaj opiszę inny, równie prosty, sposób kopiowania swoich kontaktów. Jeśli jesteś ciekawy jak przenieść kontakty przez Bluetooth idealnie trafiłeś.

Zacznijmy jednak od początku. 😄

Bluetooth — czym właściwie jest?

Bluetooth to standard komunikacji pomiędzy urządzeniami, eliminujący konieczność łączenia ich kablem. Nie mam tutaj wyłączenie na myśli telefonów komórkowych. Może to być również połączenie na linii smartfon — laptop czy smartfon — głośnik bezprzewodowy/słuchawki. Jego zasięg wynosi standardowo od kilku do 100 metrów, licząc w linii prostej.

Aby sparować urządzenia należy włączyć jego ikonkę w swoim telefonie, laptopie oraz innym urządzeniu, z którym chcemy się połączyć.

Bluetooth - czym właściwie jest?

Przejdziemy teraz do meritum naszego artykułu, a mianowicie tego, w jaki sposób przesłać kontakty przez Bluetooth. Na wstępie dodam tylko, że poradnik dedykowany jest użytkownikom telefonów z systemem Android.

Jak przenieść kontakty?

Chcesz sprawnie przenieść kontakty na inne urządzenie? Świetnie trafiłeś!

Tylko 6 kroków dzieli Cię od przeniesienia ich. Zatem zaczynajmy! 😄

 1. Włącz Bluetooth na obydwu urządzeniach.

 2. Wejdź w swoje kontakty na telefonie, z którego chcesz przenieść numery.

 3. Następnie kliknij w „Importowanie/eksportowanie”.

  W niektórych urządzeniach może być to „Udostępnij”.

 4. Wybierz „Udostępnij kontakty”.

  Zaznacz kontakty, które chcesz przenieść na inne urządzenie.

 5. Po wyborze kliknij „Udostępnij”.

  Na ekranie powinna pojawić się możliwość przesłania danych za pomocą Bluetooth. Wskaż urządzenie, na które chcesz przesłać dane.

 6. Na drugim telefonie niezbędne jest zaakceptowanie importu.

  Kontakty zostaną automatycznie zapisane w aplikacji „Kontakty”.

Jak widzisz jest to proste niczym bułka z masłem. Mam nadzieję, że Twoje kontakty są już na nowym urządzeniu. Daj znać nam w komentarzu, czy transfer kontaktów przebiegł pomyślnie. 😄

Na zakończenie zapraszamy do zapoznania się z Najczęściej Zadawanymi Pytaniami.

Bluetooth — FAQ

📌 Co to jest Bluetooth?

To standard komunikacji pomiędzy urządzeniami bez konieczności łączenia ich kablem. Zasięg połączenia wynosi od kilku do nawet 100 metrów w linii prostej.

📌 Jak włączyć Bluetooth?

Wejdź w Ustawienia, wyszukuj Bluetooth i włącz go na swoim urządzeniu.

📌 Jak zresetować Bluetooth w telefonie?

Wyłącz Bluetooth lub zerwij połączenie z dodanym urządzeniem.

📌 Jak sparować telefon z urządzeniem?

Włącz Bluetooth w swoim telefonie oraz na danym urządzeniu. Po chwili na liście urządzeń powinien pojawić się sprzęt, z którym chcesz się połączyć.

📌 Jak działa Bluetooth?

Bluetooth umożliwia połączenie radiowe pomiędzy urządzeniami. Moduły Bluetooth mogą jednocześnie nadawać i odbierać połączenie.

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.

Dodaj komentarz