Telefon sam się wyłącza — dlaczego? Co zrobić? [przyczyny]

Jeżeli Twój telefon nagminnie wyłącza się sam z siebie, niestety, ale zwiastuje to problemy. Oczywiście niewykluczone, że telefon ma już swoje lata, bateria ledwo zipie i nieuchronna jest wymiana dotychczasowego urządzenia na nowszy model. Załóżmy jednak odmienny scenariusz — masz stosunkowo nowy smarfon, który wyłącza się w najmniej oczekiwanym momencie. Jakie mogą być tego przyczyny i jak go naprawić? Na te pytania odpowiem w dalszej części poradnika o tym, dlaczego telefon sam się wyłącza. Zapraszam!

Powodów wyłączania się telefonu może być mnóstwo. Tak, jak wspomniałam we wstępie może to być spowodowane tym, że Twój telefon, bądź bateria jest po prostu stara i mocno wyeksploatowana. Zastanów się, czy nie czas na zmianę telefonu. Czasami wymiana baterii czy naprawa telefonu może się po prostu nie opłacać…

Sprawdźmy zatem, co może powodować wyłączanie się telefonu. 😄

Telefon sam się wyłącza: powody

Telefon sam się wyłącza: powody

Nie ma nic bardziej denerwującego niż telefon, który wyłącza się wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Oczywiście mogłeś zapomnieć go naładować, ale wtedy możesz być sam sobie winien. Co jednak w sytuacji, kiedy telefon był naładowany, a telefon i tak wyłączył się.

Zobacz, jakie przyczyny powinny przykuć naszą uwagę:

 • Gorąca bateria w telefonie
  Twój telefon rozgrzał się, a następnie po prostu wyłączył? Najprawdopodobniej jest to wina zainstalowanych w ostatnim czasie aplikacji, które obciążają Twój telefon. Jego mechanizmem obronnym jest wyłączenie się, aby chociaż na chwilkę schłodzić się. Sprawdź koniecznie, czy w ostatnim czasie nie zainstalowałeś jakiejś podejrzanej aplikacji.
 • Uszkodzenie urządzenia
  Niestety, ale nawet drobny upadek telefonu, może spowodować jego poważną awarię. Jeżeli przypominasz sobie, że w ostatnim czasie Twój telefon uległ wypadkowi i zbiegło się to w czasie z jego samoczynnym wyłączaniem, to pomocy musisz szukać w serwisie, który kompleksowo prześwietli Twoje urządzenie
 • Brak aktualizacji urządzenia
  Nie zwlekaj z aktualizacją systemu operacyjnego! W telefonie i jego programach mogą pojawić się pewne luki, które będą powodować ich złe działanie i nieplanowany restart telefonu. 
 • Podejrzane aplikacje
  Ostatnimi czasy zdarzyło Ci się ściągnąć aplikację spoza App Store albo Sklepu Play? Staraj się unikać takich sytuacji! Instalowanie aplikacji, która pochodzi z podejrzanego źródła niesie wiele ryzyka dla Twojego telefonu i zapisanych danych. Niektóre aplikacje, mało zweryfikowane, mogą być po prostu wadliwie napisane.
 • Problem z kartą SIM
  Jeżeli widzisz, że Twój telefon poza tym, że wyłącza się, ma również problemy z zasięgiem, koniecznie sprawdź swoją kartę SIM. Wyłącz telefon (jeżeli oczywiście sam nie wyłączy się wcześniej 😄), wyciągnij kartę SIM i delikatnie ją przetrzyj. 
 • Dziwne zachowanie telefonu
  Twój telefon ostatnio nieźle świruje? Zauważyłeś, że włącza i wyłącza się sam kilka razy dziennie, nieproszony odpala aplikacje, a może zawiesza się? Koniecznie sprawdź, czy nie jesteś na podsłuchu. Może wydawać się to zabawne, ale takie rzeczy również zdarzają się.
Jak naprawić telefon, który wyłącza się?

Jak naprawić telefon, który wyłącza się?

Jeżeli już wiemy, co może powodować samoczynny restart telefonu, to spróbujmy znaleźć rozwiązanie takiej sytuacji. Oczywiście, jeżeli masz przypuszczenia, że może to być wada wynikająca z uderzenia telefonu, koniecznie skieruj się ze swoim telefonem do serwisu. W sytuacji, kiedy jest to zupełnie nowy telefon, a już na starcie pojawiają się takie problemy, nawet nie zastanawiaj się dłużej i zareklamuj go.

Zastanówmy się zatem, co możemy zrobić, aby uniknąć takich sytuacji lub ją naprawić:

 • Nie ściągaj aplikacji spoza App Store albo Sklep Play
  Dobrze zweryfikuj aplikację, którą chcesz ściągnąć na swój telefon. Jej mała popularność, bądź duży rozmiar pliku może sugerować, że dany program bardzo mocno obciąży Twoje urządzenie.
 • Zrób porządek w swoim telefonie
  Wyrzuć wszystkie aplikacje, z których nie korzystasz. Wejdź do trybu awaryjnego w swoim telefonie i sprawdź, czy przy pracy na fabrycznych ustawieniach, telefon nadal wyłącza się.
 • Aktualizuj telefon na bieżąco
  W każdym telefonie, pracującym czy to na iOS’ie czy Androidzie, masz możliwość włączenia powiadomień uaktualniania telefonu. Włączając automatyczne uaktualnienia — przy podłączeniu do Wi-Fi — będą się one same instalować na Twoim telefonie.
Telefon sam się wyłącza - uaktualnienia
 • Zabezpiecz telefon
  Ściąganie programów z bezpiecznych źródeł to jedno, nie zapomnij jednak, że warto zabezpieczyć telefon od zewnątrz. Magnetyczne etui z klapką, czy nawet zwykłe silikonowe, potrafi uratować nasz telefon przed opłakanym w skutkach upadkiem. Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszych etui na telefon!
 • Zadbaj o baterię telefonu
  Aby dłużej cieszyć się swoim telefonem, koniecznie zadbaj o jego baterię. Nie doprowadzaj do częstego wyładowywania się telefonu do zera, ale również nie trzymaj telefonu ciągle na ładowarce. Optymalny poziom naładowania baterii to ok. 70-80%. Ponadto, unikaj trzymania telefonu na pełnym słońcu i przegrzewania go.

Jak widzisz, możesz mieć duży wpływ na działanie Twojego telefonu. 😄 Pamiętaj, aby regularnie aktualizować swój telefon i unikać sytuacji, które mogą obciążać nadmiernie Twoje urządzenie. Dbając o niego, będziesz mógł cieszyć się nim dłużej i unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek!

W ramach podsumowania, na koniec odpowiem Ci na Najczęściej Zadawane Pytania.

Telefon sam się wyłącza — FAQ

📌 Co zrobić, gdy telefon sam się wyłącza?

Przede wszystkim zrób porządek w swoim telefonie. Usuń aplikacje, z których nie korzystasz, zweryfikuj pozostałe. Jeżeli chcesz gruntownie zadbać o swój telefon, zresetuj urządzenie do fabrycznych ustawień i po kolei ściągaj aplikacje, z których będziesz korzystał. Pamiętaj, aby aktualizować telefon na bieżąco.

📌 Co zrobić, gdy telefon sam się wyłącza i włącza?

Sprawdź baterie w telefonie, czy przypadkiem za mocno nie nagrzewa się. Na jej kondycję mają wpływ gry oraz ciężkie aplikacje. Telefon wyłącza się, aby na chwilę schłodzić swoje podzespoły.

📌 Dlaczego telefon sam się wyłącza?

Przyczyną wyłączania się telefonu może być uszkodzenie telefonu i stara, przegrzewająca się bateria. Ponadto problem z kartą SIM, brak aktualizacji telefonu czy podejrzane aplikacje. Nie można wykluczyć również tego, że Twój telefon jest na podsłuchu i dziwnie zachowuje się.

Napisz koniecznie w komentarzu, czy w naszym poradniku znalazłeś odpowiedź na nurtujące Cię pytanie! 😄

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz