Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie? [aplikacje, online]

Ostatnie laty pokazały nam, że bez większych problemów możemy pracować zdalnie. Ba! Okazało się, że również wiele spraw urzędowych można załatwić mając dostęp do telefonu i internetu. Najlepszym przykładem jest tu chociażby złożenie dokumentów do dowodu osobistego. Aby przesłać zdjęcie dalej czy to w dedykowanym formularzu czy w mailu, trzeba zadbać o jego odpowiednią wagę i rozmiar. Sprawdź zatem, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie! 😄

Edycja zdjęć w telefonie nie powinna sprawiać większych problemów. Nałożenie filtra, obrócenie zdjęcia, rozjaśnienie czy też ustawienie kontrastu to podstawowe możliwości, które znajdziemy w każdym telefonie. O dziwo przy zmniejszaniu zdjęć mogą pojawić się schody…Zobacz, jakie masz możliwości bez konieczności zgrywania zdjęć z telefonu na komputer. 😄

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie?

Większość telefonów ma w swojej edycji możliwość przycięcia zdjęć. Dotyczy to zarówno iPhone’ów oraz telefonów, działających w systemie Android. Taka forma zmniejszenia zdjęcia nie wpływa na jego jakość, jednak nie zawsze jest wystarczająca.

Zobacz, jak zrobić to krok po kroku:

  1. Wejdź w zdjęcie w galerii.
  2. Kliknij w „Edycję”.
  3. Naciśnij ikonkę kwadratu ze strzałkami. U góry powinna pojawić się opcja zmniejszenia zdjęcia do określonego formatu w pionie lub poziomie (np. kwadrat, 9:16, 4:5, 5:7 czy 2:3).
  4. Jeżeli żadna z proponowanych opcji nie pasuje Ci, możesz również zrobić to ręcznie. Dopasuj ramkę do zdjęcia i przytnij je.

Jeżeli prowadzisz swojego bloga i zależy Ci na tym, aby zdjęcie nie zajmowało dużo miejsca na serwerze, samo przycięcie zdjęcia nie rozwiąże problemu. To samo tyczy się przesyłania zdjęć mailowo. Musisz po prostu zmniejszyć jego rozdzielczość! Niestety, ale tej opcji nie znajdziesz w podstawowej edycji większości telefonów. Zobacz jak poradzić sobie z tym problemem. 😄

Aplikacje do zmiany rozmiaru zdjęć w telefonie. Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie?

Aplikacje do zmiany rozmiaru zdjęć w telefonie

Aby zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia, bez konieczności posiłkowania się komputerem, ściągnij jedną z proponowanych przeze mnie aplikacji. Są one bezpłatne i naprawdę proste w obsłudze.

Jesteś posiadaczem iPhone’a? Zerknij na aplikacje dostępne w App Store:

  • Rozmiar Obrazu – pozwala na zmianę rozmiaru obrazu wyrażoną w pikselach, milimetrach, centymetrach oraz calach.
  • Image Size – podobnie jak poprzednia aplikacja umożliwia zmniejszanie rozdzielczości zdjęcia.

Korzystasz z telefonu pracującego w systemie Android? Zerknij na poniższe propozycje aplikacji, znajdujące się w sklepie Google Play:

Potrzebujesz na szybko zmniejszyć jedno zdjęcie i nie chcesz zaśmiecać swojego telefonu zbędnymi aplikacjami? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! 😄 Skorzystaj ze strony Reduce Images i jednorazowo „odchudź” swoje zdjęcie.

Teraz czas na krótkie podsumowanie i Najczęściej Zadawane Pytania.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie — FAQ

📌 Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie?

W każdym telefonie powinieneś mieć możliwość przycięcia zdjęcia do mniejszego formatu. Możesz do tego celu ściągnąć również aplikację, która to umożliwia.

📌 Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia bez utraty jakości?

Wystarczy ściągnąć jedną z proponowanych przez nas aplikacji, aby móc zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia.

📌 Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia online?

Skorzystaj ze strony Reduce Images i jednorazowo „odchudź” swoje zdjęcie.

Sam widzisz, że nawet najprostsza obróbka zdjęć na telefonie może czasami sprawiać kłopoty. Aby zmniejszyć zdjęcie, niekoniecznie je przycinając, musisz skorzystać z dostępnych aplikacji.

Daj nam znać w komentarzu, czy artykuł ten był dla Ciebie przydatny. Z której opcji zmniejszania zdjęć skorzystałeś? 😄

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz