Jak odzyskać sklep Play? [instrukcja krok po kroku]

Może się wydawać, że ikonka ze sklepem Play nie jest najczęściej wybieraną aplikacją na Twoim smartfonie. Gdy jednak jej zabraknie… możesz mieć spory problem z instalowaniem nowych gier czy aplikacji. Jak odzyskać sklep Play? To prostsze niż Ci się wydaje. 😄

Sklep Play to program dostępny na smartfonach z systemem operacyjnym Android. Po jej uruchomieniu zyskujesz dostęp do aplikacji, które możesz pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu. Niezależnie od tego, czy są to programy płatne czy bezpłatne — najczęściej pobiera się je właśnie z tego miejsca. Tak się dzieje w przypadku opisywanych przez nas wcześniej aplikacji latarki, miarki czy chociażby Messenger.

A co w sytuacji, gdy nie możesz znaleźć sklepu Play na swoim smartfonie? Czy to oznacza, że nie będziesz już mieć możliwości pobierania nowych gier czy aplikacji?

Na szczęście nie jest aż tak źle! 😄

Zgubiony sklep Play

W przypadku smartfonów z Androidem, bardzo często zdarza się, że sklep Play po prostu zagubi się gdzieś w folderach. 😄 Może on znaleźć się np. w katalogu Google, ale czasem po prostu przez pomyłkę przesuniesz go do innego miejsca.

W pierwszym kroku sprawdź foldery przy pomocy wyszukiwarki — być może gdzieś się zawieruszył.

Jak odzyskać sklep Play? - sposoby

Uruchomienie aplikacji poprzez ustawienia

Jeżeli mimo wszystko nie jesteś w stanie znaleźć aplikacji Play, to jeszcze nie powód do obaw. Otwórz Ustawienia w swoim telefonie, a następnie przejdź do działu Aplikacje. Tam właśnie odszukaj i włącz aplikację Sklep Play. 😄

Przywrócenie do ustawień fabrycznych

Może się jednak zdarzyć, że poprzednie dwa rozwiązania nie pomogą. Co w takiej sytuacji? Niestety w tym momencie trzeba… wytoczyć cięższe działa. Najczęściej oznacza to konieczność przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych. Pamiętaj — zanim to wykonasz — wykonaj kopię zapasową wszystkich najważniejszych danych na swoim smartfonie. 

Po przywróceniu ustawień fabrycznych, Sklep Play wraca przeważnie na swoje dotychczasowe miejsce. 😄

Jak odzyskać sklep Play — FAQ

Na koniec przygotowałam dla Ciebie odpowiedzi na Najczęściej Zadawane Pytania.

📌 Co to jest sklep Play?

Sklep Play to program, który umożliwia pobieranie aplikacji na smartfonie z Androidem.

📌 Jak zainstalować sklep play?

Sklep Play jest zainstalowany na każdym smartfonie z systemem Android. Jeżeli nie ma go na Twoim telefonie — należy przywrócić smartfon do ustawień fabrycznych.

📌 Jak zaktualizować sklep play?

Aby zaktualizować Sklep Play należy uruchomić aplikację, a potem przejść do Ustawień, następnie Informacji, po czym wybrać Wersja sklepu Play. Jeżeli jest dostępna aktualizacja — zostanie ona automatycznie zainstalowana.

📌 Jak odzyskać sklep play?

Aby odzyskać Sklep Play należy najpierw poszukać jej w folderach na pulpicie smartfona. Jeżeli to nie pomoże — należy przejść do Ustawień, a następnie Aplikacji i włączyć Sklep Play

Jak odzyskać Sklep Play? Mam nadzieję, że już wiesz o tym, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. Żeby to zrobić wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Jeżeli one nie pomogą — najczęściej konieczne jest przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych. 😄

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.