Jak zastrzec numer w swoim telefonie? [iOS, Android]

Każdy z nas z pewnością znalazł się w sytuacji, w której skorzystał z opcji ukrywania numeru przed odbiorcą lub zastanawiał się jak to zrobić zanim wykona połączenie. W tym krótkim artykule przedstawię Ci instrukcję zastrzeżenia numeru w celu np. ochrony swojej prywatności. Sprawdź, jak zastrzec numer!

Najszybszym sposobem na ukrycie swojego numeru, przy jednorazowym połączeniu, jest wpisanie specjalnego kodu #31# bezpośrednio przed numerem telefonu, np: #31#600111222 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przydatnych kodów MMI, zapraszam do lektury naszego artykułu: Kod MMI — co to jest? Jak naprawić błędny kod? [problemy]

Chcąc zastrzec swój numer telefonu na dłużej, możesz dokonać tego bezpośrednio w ustawieniach systemowych swojego smartfona. Ze względu na różne systemy operacyjne telefonów rozlokowanie tych ustawień może się nieco różnić. Summa summarum znalezienie ich, nie powinno sprawić Ci najmniejszego problemu. 

Jak zastrzec numer w iPhone i telefonach działających na Androidzie?

Najpierw na warsztat weźmiemy iOS:

  1. W ustawieniach telefonu przejdź do sekcji „Telefon”.
  2. Następnie odszukaj „Pokaż moje ID wywołującego” i odznacz tę opcję, aby ukryć numer. 
Jak zastrzec numer w iPhone i telefonach działających na Androidzie?

W celu upewnienia się, że wszystko działa prawidłowo, zalecane jest wykonanie próbnego połączenia — najlepiej do zaufanej osoby. 😄

W przypadku Systemu Android wygląda to całkiem podobnie: 

  1. Zlokalizuj w swoim telefonie „Ustawienia połączeń”.
  2. Wyszukaj ustawienia dotyczące używanej karty SIM.
  3. Opcję „Ukryj numer” możesz wybrać klikając w „ID rozmówcy”.

Ze względu na wersję systemu oraz rodzaj telefonu, wyszukanie niezbędnych ustawień może czasami okazać się czasochłonne. Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie skorzystanie z dostępnej lupki w ustawieniach. Wystarczy wpisać wyszukiwaną frazę np: „ID rozmówcy”, „Ukrycie numeru” czy „Nazwa rozmówcy”, aby szybko wyłączyć podgląd naszego numeru. 😄

Zastanawiasz się jeszcze, czy można zastrzec numer bezpośrednio w sieci komórkowej? Czytaj dalej.

Zastrzeżenie numeru u operatora

Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zastrzec swój numer w popularnych sieciach komórkowych w Polsce.

Jak ukryć numer w Orange?
Jeśli jesteś klientem tej sieci, możesz bez problemu skontaktować się telefonicznie z operatorem (pod warunkiem, że jesteś właścicielem numeru):

  • *100 — dla klienta indywidualnego
  • *600 — dla klienta biznesowego

lub po prostu udać się do salonu Orange. 😄

Jak ukryć numer w T-mobile?
Przede wszystkim sprawdź, z jakiej taryfy korzystasz. Aktualnie na stronie operatora dostępna jest instrukcja dla taryf Jump i Rodzina:

  • Jeśli korzystasz z taryfy JUMP, wybierz w telefonie *100#. Kliknij na klawiaturze numerycznej numer „5”(przydatne usługi), a następnie „3” (CLIR).
  • Jeśli korzystasz z taryfy Rodzina, wybierz w telefonie *100#. Kliknij na klawiaturze numerycznej „5” (przydatne usługi) i kolejno „4” (CLIR).

Jak ukryć numer w Plus?
Niestety ten operator nie udostępnia możliwości zastrzeżenia numeru.

Jak ukryć numer w Play?
Najprościej pobrać aplikację operatora i w sekcji „Ustawienia” odznacz odpowiednią opcję.   

Oczywiście, możesz również skontaktować się bezpośrednio z operatorem.

Jak zastrzec numer u operatora?

Jak zastrzec numer — FAQ

Zanim przejdę do końca artykułu, krótkie podsumowanie w postaci Najczęściej Zadawanych Pytań.

📌 Jak zastrzec numer jednorazowo?

Najszybszym sposobem na zastrzeżenie swojego numeru jest wpisanie kodu #31# bezpośrednio przed numerem telefonu, np: #31#600111222.

📌 Jak zastrzec numer Play?

Skontaktuj się z operatorem albo ściągnij aplikację i w sekcji „Ustawienia” zaznacz opcję zastrzeżenia numeru.

📌 Jak zastrzec numer w Orange?

Udaj się do salonu Orange lub jeżeli jesteś klientem indywidualnym skontaktuj się z operatorem wpisując na klawiaturze kod *100.

📌 Jak zastrzec numer w PLUSie?

Niestety PLUS nie umożliwia opcji zastrzeżenia numeru.

Na zakończenie

Pamiętaj, że mimo wszystko, jeśli operator nie posiada opcji ukrywania numeru, zawsze możecie dokonać tego bezpośrednio w ustawieniach waszych telefonów! 😄

UWAGA! Opcja zastrzeżonego numeru nie działa przy wykonywaniu połączenia alarmowego oraz podczas wysyłania wiadomości SMS/MMS. 

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.

Dodaj komentarz