Jak sprawdzić stan internetu w telefonie? Przydatne kody.

Limit internetu w telefonie często daje się we znaki w momencie kiedy najbardziej go potrzebujemy. Aby uniknąć zaskoczenia, warto na bieżąco śledzić, ile zostało nam internetu w telefonie i zawczasu uniknąć niespodziewanego offline’u. Zobacz, jak sprawdzić stan internetu w telefonie! 😄

Nie każdy użytkownik telefonu komórkowego może pozwolić sobie na w pełni nielimitowany internet. Taki nieograniczony pakiet internetu u czołowych operatorów sieci, po pierwsze, nie należy do najtańszych, po drugie — wiąże się z koniecznością podpisania umowy na długi termin (co najmniej 24 miesiące). Po trzecie, i chyba najistotniejsze, pod przykrywką nielimitowanego internetu kryje się zazwyczaj jakaś jego ograniczona ilość, która po przekroczeniu limitu, powoduje spowolnienie transferu. 

Obojętnie, którym powodem kierujesz się, warto monitorować jego poziom, a także zastosować pewne tricki, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się swoim internetem dłużej 😄 Zanim przejdziemy do tego, jak sprawdzić stan internetu w telefonie, zobacz jak na co dzień go ograniczyć.

Co zrobić, żeby ograniczyć zużycie internetu w telefonie?

Świadome korzystanie z telefonu oraz wykorzystanie w pełni jego możliwości, pozwoli zapanować nad swoim pakietem danych, jak i porządkiem w telefonie.

Zacznijmy zatem od tego, co sami możemy zrobić, aby nauczyć się dobrych nawyków i kontrolować zużycie internetu w swoim telefonie:

Korzystajmy z Wi-Fi tak często jak to możliwe

Jedziesz pociągiem? Siedzisz w knajpce na porannej kawie? A może jesteś na dwudniowym city-break’u w Paryżu? Postaraj się w każdej możliwej sytuacji połączyć się z dostępną siecią Wi-Fi (oczywiście tylko tą bezpieczną). Będziesz mógł liczyć na stosunkowo dobrą jakość internetu i zaoszczędzisz swój pakiet. 😄 Jest to szczególnie przydatne w przypadku wyjazdów zagranicznych, żeby nie naciąć się na dodatkowe opłaty.

Automatyczne łączenie z domowym Wi-Fi

Korzystając w domu z internetu, jeżeli oczywiście tylko taki posiadasz, korzystaj wyłącznie z domowego Wi-Fi. W ustawieniach swojego telefonu ustaw automatyczne przyłączanie się do znanych sieci. 

Jak sprawdzić stan internetu w telefonie - pytaj, czy łączyć

Pobierz muzykę i filmy do offline

Zarówno Netflix, jak i Spotify umożliwiają pobranie swoich ulubionych filmów, seriali czy muzyki. Zapisanie pozwala na ich późniejsze odtworzenie bez konieczności korzystania z internetu. Jest to szczególnie polecana opcja dla osób przed którymi kilka godzin lotu samolotem 😄

Decyduj o aktualizacji urządzenia i odświeżaniu aplikacji w tle

Aktualizacja urządzenia może wykorzystać dużą część dostępnego transferu danych. Ustaw w swoim telefonie, aby system aktualizował się wyłącznie, kiedy jesteś podpięty pod Wi-Fi. To samo tyczy się aplikacji na telefonie. Wiele z nich “chodzących w tle” wykorzystuje transfer danych do swojego odświeżenia. Warto zrobić porządek w swoim telefonie. Usuń te z nich, z których od dawna nie korzystasz, a te z których korzystasz rzadziej — ustaw, aby aktualizowały się tylko w momencie włączenia przez nas aplikacji. 

Jak sprawdzić stan internetu w telefonie - odświeżanie

Ogranicz ilość zużywanych danych w popularnych aplikacjach

Namiętnie korzystasz z Instagrama? Zmniejsz ilość użytych danych! Nieco dłużej będą ładować się stories lub zdjęcia, jednak na dłuższą metę zaoszczędzisz sporo internetu. Nie możesz żyć bez YouTube’a? Nie będąc podpiętym pod Wi-Fi, staraj się oglądać filmiki w niższej jakości.

Wiemy już zatem, jak wpłynąć na ograniczenie transferu danych w swoim telefonie. Przejdźmy zatem do tego, jak możemy sprawdzić, ile zostało nam jeszcze internetu w telefonie 😄

Jak sprawdzić stan internetu w telefonie u operatorów?

Każdy użytkownik telefonu może bez problemu sprawdzić dotychczasowe, miesięczne zużycie internetu.

Zobacz zatem, jak zweryfikować to u każdego z popularnych operatorów komórkowych:

 • PLAY
  Osoby, które korzystają z telefonu na kartę w sieci PLAY wystarczy, że wpiszą na klawiaturze numer *101#. Pojawi im się komunikat dotyczący aktualnego stanu konta — w tym danych komórkowych. W przypadku posiadania abonamentu należy wpisać numer *107# lub sprawdzić poprzez zalogowanie się do konta na stronie Play24.
 • Orange
  Operator umożliwia kilka sposobów — darmowych — na sprawdzenie stanu swojego konta. Pierwszy z nich to analogicznie, jak w przypadku Play-a, wpisanie kodu na klawiaturze telefonu o treści *103#. Zużycie danych można sprawdzić również wysyłając SMS o treści “ILE” na numer 8005 lub logując się do swojego konta w serwisie Mój Orange.  
 • PLUS
  Klienci PLUS-a mogą zalogować się do swojego konta w serwisie PLUS Online lub też ściągnąć dedykowaną aplikację o tej samej nazwie. Znajdą tutaj informacje dotyczące miesięcznego zużycia danych. Ponadto, bezproblemowo mogą wpisać na klawiaturze kod *121# lub *136# i dostaną zwrotną informację dotyczącą stanu konta.
 • T-Mobile
  Użytkownicy telefonów w T-mobile mają możliwość monitorowania miesięcznego transferu zużytych danych komórkowych poprzez swoje konto w serwisie Mój T-Mobile

Jak sprawdzić stan internetu — FAQ

Zanim przejdziemy do końca, zrobimy sobie krótką powtórkę informacji w postaci Najczęściej Zadawanych Pytań.

📌 Jak sprawdzić stan internetu Orange?

Aby sprawdzić stan internetu w sieci Orange, wystarczy, że wpiszesz na klawiaturze kod o treści *103# lub wyślesz SMS o treści “ILE” na numer 8005. Możesz również sprawdzić go na swoim koncie w serwisie Mój Orange.

📌 Jak sprawdzić stan internetu w Plusie?

Wystarczy, że na klawiaturze wpiszesz kod *121# lub *136# i dostaniesz informację na temat zużycia pakietu danych w swoim telefonie.

📌 Jak sprawdzić stan internetu w Play?

Jeżeli posiadasz abonament w Play, możesz sprawdzić stan internetu na swoim koncie w serwisie Play24 lub wpisując na klawiaturze kod *107#.

📌 Jak sprawdzić stan internetu w Play mając telefon na kartę?

Aby sprawdzić pakiet danych w telefonie na kartę w sieci Play, wystarczy wpisać na klawiaturze kod *101#.

Podsumowanie

W dłuższej perspektywie stałe monitorowanie danych komórkowych może mieć same plusy. Warto świadomie korzystać z dostępnego pakietu danych. Nie narażaj się na dodatkowe koszty lub nie marnuj go bez większego sensu. 

A Ty miałeś kiedyś sytuację, że zabrakło Ci internetu, kiedy go najbardziej potrzebowałeś? Daj nam znać w komentarzu 😄

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.

Dodaj komentarz