Jak odblokować telefon przez konto Google? [poradnik]

Twój ekran telefonu jest zablokowany, a Ty nie pamiętasz hasła? Niestety jest to bardzo poważny problem, ponieważ de facto nie jesteś w stanie zrobić niczego poza wykonaniem połączeń alarmowych. Czy oznacza to, że telefon się już do niczego nie nadaje? Sprawdź, jak odblokować telefon przez konto Google!

Gdy masz smartfona z systemem Android, może się wydawać, że stracone hasła można odzyskać logując się do usługi Google na innym urządzeniu. Niestety… takie rozwiązanie nie jest już dostępne. Jeszcze kilka lat temu możliwe było zalogowanie się do Google np. za pośrednictwem przeglądarki Google Chrome, a następnie odblokowanie ekranu z poziomu komputera. 

Zatem co Ci pozostaje, gdy Twój smartfon z Androidem ma zablokowany ekran, a Ty nie pamiętasz hasła? Nie masz zbyt wielu opcji. Nie oznacza to jednak, że jesteś na straconej pozycji. 😄

Gdy Twój smartfon z Androidem zostanie zablokowany, tak naprawdę… konieczne jest jego wyczyszczenie i skonfigurowanie od nowa — w tym także ustawienie nowego hasła blokady ekranu

Odblokowanie przez zresetowanie

Zanim zdecydujesz się na czyszczenie urządzenie, pamiętaj o tym, że w ten sposób usuniesz wszystkie dane w swoim telefonie. Będą to np. zdjęcia czy dane aplikacji. Jedyne, co uda Ci się odzyskać po ponownej konfiguracji, to dane w backupie Google — może to być np. historia połączeń, wiadomości SMS, a niekiedy także zdjęcia i filmy (o ile wcześniej wykonałeś ich kopię zapasową).

Czyszczenie telefonu można zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na naciśnięciu odpowiedniej kombinacji przycisków. W zależności od konkretnego producenta telefonu, może pojawić się konieczność naciśnięcia różnych kombinacji — na różny czas. Dlatego najlepiej jeżeli odwiedzisz stronę producenta w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. 😄

Odblokowanie przez zresetowanie - jak odblokować telefon przez konto google

Drugi sposób opiera się na zdalnym usunięciu danych w telefonie z poziomu konta Google. W tym celu należy:

  1. Odwiedzić stronę: android.com/find

  2. Odszukać swój model smartfona

    Po jego zlokalizowaniu należy nacisnąć Włącz blokadę i wymazywanie. Jeżeli nie jesteś przekonany do tego, jaki model telefonu posiadasz, doczytaj nasz poradnik.

  3. Nacisnąć Wyczyść urządzenie

Po wykonaniu tych kroków dane z urządzenia zostaną usunięte. Telefon zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych. Dlatego też po jego uruchomieniu konieczne będzie skonfigurowanie go od początku. Po zalogowaniu do usługi Google, przywrócisz kopię zapasową (o ile takowa jest). 😄

Brak danych do konta Google

A co w sytuacji, gdy nie pamiętasz hasła do swojego konta Google? Bez takich danych nie jesteś w stanie ani wymazać zdalnie urządzenia, ani ponownie połączyć się ze swoim kontem. Wówczas musisz skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Po odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Twojej tożsamości, będziesz w stanie dokonać resetu hasła. 

A co zrobić, gdy nie pamiętasz także swojej nazwy użytkownika? To także nie jest sytuacja bez wyjścia. Podając numer telefonu oraz swoje imię i nazwisko, Google będzie w stanie ją dla Ciebie zlokalizować. 😄

Jeżeli to wszystko brzmi dla Ciebie skomplikowanie — nie przejmuj się. Zapoznaj się z krótkimi odpowiedziami na Najczęściej Zadawane Pytania.

Jak odblokować telefon przez konto Google — FAQ

📌 Jak odblokować telefon przez konto Google?

Obecnie nie ma możliwości odblokowania ekranu początkowego za pomocą konta Google. Można natomiast zdalnie usunąć dane z telefonu, a następnie raz jeszcze zalogować się do usługi Google.

📌 Jak odblokować telefon nie znając konta Google?

Gdy nie znasz danych do konta Google, należy skorzystać z opcji przypominania nazwy użytkownika lub/i hasła. Po tych krokach należy wyczyścić dane z telefonu oraz zalogować się jeszcze raz do usługi Google.

Jak widzisz — hasło do blokady smartfona warto zapisać i przechowywać w bezpiecznym miejscu. W przeciwnym wypadku trzeba się liczyć z koniecznością czyszczenia smartfona, a niekiedy także i utraty danych. Życzę Ci, aby taka sytuacja nigdy się Tobie nie przytrafiła. 🙂

Człowiek - orkiestra - naprawi i doradzi :) Nikt tak jak on nie potrafi rozwiązać problemu z założenia nierozwiązywalnego. Spore doświadczenie w branży IT bardzo dobrze wykorzystuje na co dzień.