Kupując nowy telefon czy chociażby szkło hartowane na ekran, pewnie nieraz spotkałeś się ze stwierdzeniem, że pokryte jest powłoką oleofobową. Czy wiesz czym ona jest i w jakim celu nakłada się ją na wyświetlacz telefonu czy laptopa? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się czym jest powłoka oleofobowa! 😄
Powłoka oleofobowa to cieniutka warstwa specjalnej substancji, która swoim wyglądem przypomina szkło. Z tym wyjątkiem, że jest od niego zdecydowanie gładsza i bardziej wytrzymała. Warstwa oleofobowa to obecnie standard wyposażenia, który znajdziemy na większości smartfonów, tabletów czy laptopów, szczególnie tych z wyższej półki.
Powłoka oleofobowa — cechy
Jak już wspomniałam powłoka oleofobowa to złoto. 😄
Pokrywa się nią wszelkiego rodzaju ekrany, aby cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem przez długi długi czas. Zacznijmy od tego, że warstwa ta jest bardzo wytrzymała i odporna na zarysowania oraz uderzenia. Jest to idealne remedium dla damskich torebek, w których klucze tylko czyhają na nasz telefon. Nie bez powodu większość szkieł hartowanych pokrytych jest tą warstwą, ponieważ stanowi świetne zabezpieczenie dla ekranów naszych smartfonów.
Co ciekawe, powłoka oleofobowa jest bardzo elastyczna i nie wpływa na sterowanie urządzeniem. Nie musisz się martwić, że Twój dotykowy ekran przestanie działać albo będzie działaj gorzej. Cechą powłoki jest to, że bardzo precyzyjnie przenosi nacisk palca.
Powłoka oleofobowa jest mocno chwalona ze względu na to, że dzięki swoim właściwościom utrzymuje wyświetlacz telefonu w czystości. Nieestetyczne odciski palców, smugi to już przeszłość. Wystarczy przetrzeć telefon ściereczką, aby smartfon wrócił do idealnego stanu. Dzięki swojej gładkiej strukturze nie „chwytają się” niej, aż tak, kurz, tłuszcz i inne zanieczyszczenia.
Jak widzisz, powłoka oleofobowa to w zasadzie same plusy. Przejdźmy zatem do tego, jak ją konserwować oraz jak wykorzystać ją, kiedy dojrzymy u siebie pierwsze rysy na ekranie.
Jak czyścić ekran pokryty powłoką oleofobową?
Na samym początku pamiętaj, że podobnie jak wszystko, tak i ona ma swój okres przydatności. Sugeruje się, że przy normalnym korzystaniu z urządzenia, powłoka oleofobowa utrzymuje swoje właściwości przez około 2 lata. Biorąc pod uwagę, że zmieniamy telefon średnio co dwa lata, to nie powinno nas specjalnie martwić, że nasza powłoka się zużywa. 😄
Aby jednak cieszyć się nią jak najdłużej, warto wiedzieć jak czyścić ekran, aby nie pozbawić jej swoich atrybutów. Zacznijmy od tego, że nie należy stosować żadnych chemicznych detergentów. Wystarczy zwykła woda, wyciśnięta mokra ściereczka oraz przetarcie mikrofibrą. Tak niewiele, a w zupełności wystarczy! 😄
Powłoka oleofobowa — do czego wykorzystać?
Dostrzegłeś na wyświetlaczu swojego telefonu pojedyncze ryski? Nic się nie martw! Mam dla Ciebie radę. 😄
Kup szkło hartowane z powłoką oleofobową i naklej je na ekran. Zobaczysz, że ryski będą mniej widoczne, a telefon będzie dodatkowo zabezpieczony. Świetnym patentem jest również skorzystanie z płynnego szkła, które minimalizuje dotychczasowe zarysowania.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szkła hartowanego i jak je wybrać, zapraszam Cię do zapoznania się z naszym poradnikiem: Szkło hartowane na telefon. Jak je przykleić? Jak zdjąć?
Przed przejściem do podsumowania, zapoznaj się z Najczęściej Zadawanymi Pytaniami.
Powłoka oleofobowa — FAQ
Jest to cienka warstwa substancji, którą pokryte są ekrany telefonów, tabletów, laptopów, ale także szkieł hartowanych. Zapewnia ona większą trwałość i ochronę wyświetlacza przed zarysowaniami oraz nieestetycznymi odciskami palców. Jednocześnie nie ma wpływu na funkcjonowanie i sterowanie urządzeniem.
Aby zaopatrzyć się w szkła hartowane pokryte powłoką oleofobową, wystarczy wejść do sklepu etumi.pl.
Na zakończenie
Decydując się na zakup nowego telefonu, warto rozważyć zakup takiego, którego ekran pokryty jest powłoką oleofobową. Nie jest to żadne „widzimisię” tylko dodatkowa wartość urządzeniami. Dzięki niej możesz dłużej cieszyć się dobrym wyglądem swojego telefonu.
Napisz nam w komentarzu, czy informacje w artykule okazały się przydatne. 😄 Jakie są Twoje odczucia związane z zastosowaniem powłoki oleofobowej?
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.