Kolaż zdjęć — jak go zrobić? Przykłady aplikacji [poradnik]

Trendy modowe, nie tylko te w branży odzieżowej, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Żeby być na bieżąco — trzeba za nimi podążać… i co najważniejsze nadążać. 😄 Instagram czy Pinterest kreuje pewne sposoby prezentacji zdjęć, które w aktualnym czasie są mocno na topie. Zobacz zatem, jak zrobić popularny ostatnimi czasy kolaż zdjęć!

Media społecznościowe tworzą i kształtują trendy. Choć zrzeszają moc influencerów, same w sobie mają skłonność do influencingu, czyli również formowania niepowtarzalnego gustu swoich użytkowników. Ostatnio bardzo popularną formą prezentacji w sieci jest kolaż zdjeć. Dzięki niemu możemy w oryginalny sposób przedstawić np. swój profil w mediach społecznościowych lub stworzyć niepowtarzalną pamiątkę z wakacyjnych wspomnień w formie jednego zdjęcia. Pod koniec 2021 roku prawdziwym hitem było pod tzw. Best Nine, czyli kolaż dziewięciu najpopularniejszych zdjęć na Instagramie, które zebrały największą liczbę polubień.

Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Dowiesz się, jak zrobić kolaż zdjęć i jakich użyć narzędzi! 😄

Kolaż zdjęć — czym jest?

Zacznijmy od tego, co to jest kolaż zdjęć? 😄 Otóż to nic innego jak połączenie kilku fotografii na jednym zdjęciu w różnych kombinacjach. Można przeplatać je z rozmaitymi materiałami, co w efekcie końcowym tworzy spójny, piękny obraz.

Kolaż zdjęć - czym jest?

Żeby stworzyć taki kolaż, nie musisz ani być specjalistą od programów obróbkowych, ani korzystać z profesjonalnego oprogramowania. Dostępne na rynku aplikacje dają wachlarz możliwości, aby w prosty i szybki sposób przygotować wyjątkową kompozycję

Dla przykładu sporządziłam listę kilku fajnych aplikacji, które w darmowej wersji mają naprawdę ciekawe szablony.

Jak zrobić? Przydatne aplikacje

Jak wspomniałam wcześniej, zaprezentowane poniżej aplikacje w podstawowej wersji są darmowe. Zwykły śmiertelnik nie powinien mieć większych trudności, aby przygotować ciekawe kolaże zdjęć. 😄

  1. Canva
    Dostępna w wersji mobilnej na Androida oraz iOS. Canva dostępna jest również w wersji komputerowej. Posiada wiele opcji oraz szablonów dostosowanych do naszych potrzeb.
kolaż zdjęć - canva

Unfold
Aplikacja dostępna na Androida oraz iOS oferująca masę darmowych szablonów. Dzięki Unfold masz możliwość przygotowania kolaża w formie krótkiej prezentacji wideo (ruchomej animacji/rolki). Więcej na temat samej aplikacji oraz wykorzystania jej na Instagramie, znajdziesz tutaj.

kolaż zdjęć - canva
  1. StoryArt
    To kolejna propozycja do ściągnięcia na Androida lub iOS. Przepiękne graficzne szablony to zdecydowanie jej największy atut. 😄
  1. PicCollage – #1 Photo Collage Editor & Card Maker, Pixlr – Free Photo Editor, Photo Lab Picture Editor
    To inne, przykładowe aplikacje dostępne na rynku do pobrania na system Android oraz iOS, umożliwiające tworzenie kolaży.

Wszystkie przedstawione aplikacje można pobrać bez opłat. Posiadają one bazowe arkusze — jednak, aby korzystać z wszystkich funkcji i narzędzi, niestety, trzeba wykupić abonament.

Na koniec podpowiem Ci, jak w prosty sposób stworzyć bezpłatnie kolaż zdjęć lub słynne „Best Nine”. Wystarczy w galerii zdjęć w telefonie, na Instagramie lub Facebooku, zrobić zrzut ekranu, a później w edytorze zdjęć przyciąć go do 9 klatek. 😄

Dodatkowo, Instagram dla osób, które mają ustawione konto profesjonalne, umożliwia podgląd zdjęć, które mają najlepsze zasięgi wraz największą liczbę polubień.

Dodanie takiego kolaża w mediach społecznościowych jest idealnym sposobem na darmową reklamę swojego profilu, o ile oczywiście zależy Ci na zwiększeniu liczby obserwujących. Wiele osób jest wzrokowcami, a dzięki takiemu zdjęciu w fajny sposób przedstawisz swój profil i zaprosisz do jego obserwowania. 😄

Na koniec podsumujemy sobie najważniejsze informacje poprzez odpowiedzi na Najczęściej Zadawane Pytania.

Kolaż zdjęć — FAQ

📌 Co to jest kolaż zdjęć?

Jest to połączenie kilku fotografii na jednym zdjęciu w różnych kombinacjach.

📌 Jak zrobić kolaż ze zdjęć na telefonie?

Do przygotowania kolażu zdjęć na telefonie przyda Ci się dedykowana do tego aplikacja. Skorzystaj z mobilnej wersji Canvy, aplikacji Unfold czy StoryArt. Każda z tych aplikacji ma do zaoferowania szablony, które ułatwią Ci tworzenie kolażu.

📌 Jak zrobić kolaż zdjęć na FB lub Instagramie?

Zarówno na Facebook’u, jak i Instagramie nie ma możliwości przygotowania kolażu zdjęć. Ściągnij aplikację Layout lub Photoscape, wgraj zdjęcia, wybierz szablon, a efekt finalny możesz opublikować na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Przygotowanie kolażu to naprawdę prosty sposób na niestandardową prezentację swoich zdjęć. Zachęcam Cię do spróbowania swoich sił, a zobaczysz będziesz zadowolony z efektu.

Podziel się z nami wynikami swojej pracy! 😄

Ukończyła studia z zakresu reklamy i nowych mediów. Kto jak nie ona, zna się na nowych technologiach? :) Zawsze na bieżąco z wszelkimi nowościami! Testowanie gadżetów praktycznych, ale i ładnych sprawia jej największą przyjemność.

Dodaj komentarz