Upadek telefonu z dużej wysokości może mieć fatalne skutki. Zbicie szybki w telefonie dotykowym wiąże się z niezwłoczną jej wymianą. Korzystanie z rozbitego wyświetlacza po pierwsze może być niebezpieczne, po drugie jest niewygodne i nieestetyczne, a po trzecie — nasz telefon może po prostu odmówić posłuszeństwa. Zobacz, jak chronić się przed tego typu wypadkami i jak założyć szkło hartowane na telefon. Zapraszam do lektury!
Szkło hartowane na telefon to właściwa ochrona Twojego urządzenia. Dopasowane odpowiednio pod konkretny model telefonu, może uratować nas przed nieoczekiwanymi wydatkami. Szkło ochronne to tak naprawdę niewielki koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, który zabezpiecza wyświetlacz telefonu i aparat.
Czytaj dalej nasz artykuł o szkle hartowanym i dowiedz się więcej, który produkt wybrać i jak go założyć. 😄
Szkło hartowane na wyświetlacz telefonu
Idealnie dopasowane szkło hartowane na wyświetlacz to najlepsza ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie naszego sklepu znajdziesz takie o twardości 9H, czyli tak twarde, że są w stanie przeciąć szkło. Pomimo tego to, które kupujesz jest cieniutkie i ma ok. 0,3 mm grubości. Szkło chroni wyświetlacz nie tylko przed upadkiem, ale również przed zarysowaniami i otarciami — w damskiej torebce szczególnie o to łatwo. 😄
Szkło pokryte jest powłoką oleofobową, dzięki czemu wyświetlacz pozostaje czysty. Smugi i odciski palców na ekranie to już przeszłość! Jasność i kolor wyświetlacza pozostają bez zmian.
Pewnie zastanawiasz się, czy szkło hartowane nie wpłynie na użytkowanie telefonu z wyświetlaczem dotykowym? Wyprowadzę Cię z błędu — otóż nie! 😄 Zastosowanie szkła hartowanego nie wpływa ani na precyzję nacisku palca na ekran, ani na możliwość sterowania nim. Boki szkła ścięte w technologii 2.5D zapewniają 100% bezpieczeństwa — bez obaw o skaleczenia i ukruszenia.
Alternatywą do klasycznych szkieł na wyświetlacz są szkła hybrydowe (zwane również folią ceramiczną) oraz szkła ochronne w płynie. Zanim przejdziemy do tego, jak nakleić standardowe szkło hartowane na telefon, słów kilka o tych dwóch pozostałych produktach.
Folia ceramiczna — szkło hybrydowe
Folia ma w zasadzie takie same właściwości ochronne jak typowe szkło hartowane. To co wyróżnia ją to łatwość założenia na wyświetlacz telefonu. Po pierwsze idealnie przylega do całego ekranu — zabezpieczając go kompleksowo, włączając w to zaokrąglone krawędzie wyświetlacza. Po drugie nie łamie się i nie kruszy. Szkło hybrydowe jest nieco droższe, jednak warto rozważyć jego zakup! 😄
Szkło ochronne w płynie
Szkło w płynie tworzy warstwę ochronną na ekranie urządzenia. Może być stosowane na szklanych matrycach nie tylko telefonów, ale również tabletów, obiektywach aparatów i wyświetlaczach smartwatch’y. Plusem tego rozwiązania jest niewątpliwie to, że jest w stanie pokryć całość ekranu, wraz z krawędziami. Dodatkowo zmniejsza widoczność dotychczasowych zarysowań oraz redukuje szkodliwe działanie niebieskiego światła. Pomimo tego, że jego użycie jest bezproblemowe zawsze istnieje prawdopodobieństwo przypadkowego zalania np. głośnika.
Jak widzisz możliwości ochrony ekranu telefonu jest wiele — warto skorzystać z jednego z nich, aby później nie pluć sobie w brodę. Pamiętaj, że nawet najdroższe szkło hartowane na telefon kosztuje i tak o wiele mniej niż nowa szybka na telefon. 😄 Przejdźmy zatem do konkretów, czyli do tego jak przykleić szkło hartowane.
Jak założyć szkło hartowane na ekran telefonu?
Przyklejenie szkła hartowanego na wyświetlacz nie jest trudne, jednak trzeba zrobić to uważnie.😄
Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
- Przed naklejeniem szkła na wyświetlacz, usuń stare szkiełko.
Najlepiej zrobić to przy pomocy wykałaczki i karty kredytowej. Podważ delikatnie brzeg starego szkła wykałaczką (nacisk skieruj na szkło, a nie wyświetlacz), a następnie wsuń kartę i przesuwaj ją po wyświetlaczu. Jeżeli obawiasz się, że coś może się nie udać, wybierz się do najbliższego punktu z akcesoriami GSM. 😄
- Zanim nakleisz szkło hartowane na telefon, przymierz je.
Sprawdź czy pokrywa się wielkością z Twoim wyświetlaczem i ma wszystkie niezbędne wycięcia.
- Przetrzyj ekran mokrą ściereczką.
Znajduje się ona w opakowaniu wraz ze szkłem. Oczyści ona wyświetlacz, pozbawiając go zabrudzeń i kurzu.
- Osusz ekran suchą ściereczką.
- Usuń folię ochronną z szkła hartowanego, trzymając ją cały czas za krawędzie.
Nie dotykaj szybki, ani ekranu telefonu, aby nie zanieczyścić powierzchni. Postaraj się dokładnie nakleić szkło na ekran — możesz tutaj lekko wygiąć szkło i w pierwszej kolejności przykleić środkową część.
- Zauważyłeś pęcherzyki powietrza?
Wyprowadź je na zewnątrz, poza szybkę, dociskając do jej powierzchni suchą ściereczkę. Ich pozostawianie nie wygląda dobrze i wpływa na jakość wyświetlanego obrazu oraz dotyk ekranu.
Jeśli naklejenie szkła na wyświetlacz telefonu obyło się bez problemów, czytaj dalej! 😄
Szkło hartowane na obiektyw aparatu
Może się wydawać, że szkło hartowane na obiektyw aparatu to zbędny gadżet. To zależy! Jeżeli Twój telefon nie ma wystającego obiektywu aparatu, a i tak nosisz go w porządnym etui, to faktycznie takie szkło można zignorować. Co innego, jeżeli masz chociażby najnowszy model iPhone’a, gdzie obiektyw jest tak duży, że wystaje poza etui na telefon. W takiej sytuacji rozważyłbym zakup szkła na obiektyw, tak na wszelki wypadek, albo upadek. 😄
Możesz być spokojny, ponieważ dobrze naklejone szkło na aparat nie wpływa na jakość zdjęć i pozwala uniknąć nieznośnych smug na obiektywie. Pamiętaj o tym, że niektóre szkiełka mogą powodować efekt zamglenia podczas robienia zdjęć lampą błyskową.
Proces założenia szkła na aparat jest analogicznie prosty do naklejenia szkła na wyświetlacz. Postępuj krok po kroku z załączoną wyżej instrukcją.
Na zakończenie zrobimy mała powtórkę w postaci Najczęściej Zadawanych Pytań. 😄
Szkło hartowane — FAQ
Przygotuj telefon do naklejenia szkła, czyli usuń stare szkło, przetrzyj ekran mokrą i suchą ściereczką. Przed naklejeniem szkła, przymierz je. Odklej folię ochronną i nałóż dokładnie szkło na wyświetlacz. Pozbądź się pęcherzy powietrza.
Podważ delikatnie brzeg szkła wykałaczką (nacisk skieruj na szkło, a nie wyświetlacz). Następnie wsuń kartę i przesuwaj ją po wyświetlaczu.
Szkło hartowane to koszt od kilku do nawet 30 złotych.
Na zakończenie
Podsumowując — zakup porządnego szkła hartowanego na telefon nie kosztuje wiele, a może nam w przyszłości zaoszczędzić czasu i pieniędzy. Idealnie dopasowane do naszego modelu telefonu, ochroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz drobnymi zarysowaniami czy nieestetycznymi smugami. Napisz nam w komentarzu, czy zdarzyło Ci się, że szkło hartowane faktycznie „uratowało” Twój telefon. Czekamy na Wasze historie. 😄
Jeżeli stoisz przed zakupem szkła, odsyłam Cię do naszego sklepu, gdzie znajdziesz najlepsze produkty na Twój telefon.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.